piątek, 2020-10-30 Augustyny, Łukasza, Urbana

Obóz II stopnia dla dzieci w Pucku

2020-09-17

02-11.09.2020

Na początku września w Pucku odbył się Obóz II stopnia dla dzieci/młodzieży, którą rządziła 15 dzieciaków poruszających się na wózkach.

Województwo pomorskie wraz z kadrą z całej Polski dało mieszankę wyśmienitą, ogrom pomysłów, która zaowocowała ogromem zajęć dziecięcych w nadmorskich klimatach.


Jak zwykle udało nam się zebrać najlepszą kadrę z każdego zakątka Polski z czego jesteśmy mega dumni.

Pierwszy dzień minął pod kątem szkoleń i przygotowaniem materiałów na zajęcia dla dzieci. Trzeba było wszystko przygotować, zaplanować masę zajęć, a także zapoznać się z ośrodkiem. Cały obóz sprzyjała nam przepiękna pogoda, więc pokazaliśmy dzieciom, że każdy trening można wykonać na dworze – w czasach COVID to bardzo ważna kwestia.

Z powodu istniejącej sytuacji nie mogliśmy wycieczkować, ale byliśmy na długim spacerze, aż na tzw. „Kaczy Winkiel”. Poranki i wieczory spędzaliśmy na mozolnej nauce samoobsługi by dzieciaki dla rodziców błyszczały sprawnością, a rodzice ze wzruszenia dusili łzy w gardle po powrocie ich pociech do domu.

Odpoczynkiem były wspaniałe zajęcia świetlicowe na których dzieci robiły przeróżne rzeczy będące pamiątkami, a tym samym świetnym treningiem zdolności manualnych. No nic. Na razie żyjemy wspomnieniami a z tego co doszły nas słuchy część kadry już zarezerwowała sobie miejsce na naszym obozie w kolejnym roku.

Zobacz więcej zdjęć »

Pozdrawiamy z całego serca!
Iwona i KomarProjekt finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych