piątek, 2020-10-30 Augustyny, Łukasza, Urbana

Aktywizacja i realizacja – WAZ w Wiśle

2020-09-20


Pomimo tego nietypowego czasu od 6 do 14 września w Wiśle odbyły się kolejne Warsztaty Aktywizacji Zawodowej pod nazwą „Kompleksowa aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnością szansą na podjęcie i utrzymanie zatrudnienia”.

  

„Zamaskowani” uczestnicy i oczekująca ich w pełnej gotowości kadra dotarli dzielnie do już częściowo zmienionego Ośrodka Przygotowań Paraolimpijskich, który przechodzi poważny remont.

Doradztwo zawodowe poprowadziła z wielką starannością Kasia, dzięki której uczestnicy mieli możliwość odkryć swoje mocne strony, które mogliby zaprezentować potencjalnemu pracodawcy. Dowiedzieli się, że dobra prezentacja swojej osoby, zdobyte wykształcenie i dodatkowe kwalifikacje są niezbędne do podjęcia pracy.  Dzięki kreatywności instruktora Darka nadmiar energii został spożytkowany w rugby na wózkach i unihokeju. Mogliśmy poprawić kondycję na siłowni pod chmurką, gdzie wspierała nas wykwalifikowana kadra serwisu. 

Korzystając z pięknej pogody zwiedzaliśmy Wisłę, spacerując po centrum i terenach zielonych. Tylko jeden dzień był zwiastunem nadchodzącej jesieni, dlatego uczestniczyliśmy w zajęciach z dyscyplin, które przeprowadziliśmy wewnątrz ośrodka, takich jak dart, boccia czy tenis stołowy. Z przyjemnością jedną z kolacji poświęciliśmy na grilla pod gołym niebem, gdzie królowały oscypki z żurawiną oraz gitara i śpiew. Można by jeszcze wiele pisać i pisać, na przykład o tym, że akurat odbywał się zlot nietypowych samochodów (starych i terenowych), ale na tym zakończymy... bo, jeśli ktoś jest ciekaw, co jeszcze się działo, to zapraszamy serdecznie do udziału w kolejnych warsztatach.

Uczestnicy i kadra WAZ w Wiśle

Zobacz więcej zdjęć »


Projekt finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych