czwartek, 2021-02-25 Almy, Cezarego, Jarosława

Warsztat on-line – region mazowiecki

2021-01-27W terminie 13-17 stycznia 2021 roku odbył się Warsztat Aktywnej Rehabilitacji w formie online organizowany przez Fundację Aktywnej Rehabilitacji – region mazowiecki. Przeniesienie się do przestrzeni internetowej było dla uczestników oraz instruktorów ciekawym doświadczeniem.


Dzięki takiej formie warsztatu mogliśmy skupić się przede wszystkim na treściach edukacyjnych. Zagadnienia poruszane podczas warsztatu były dobrane i ukierunkowane na potrzeby uczestników. 
 

Głównym tematem było zdrowie żywienie, szczególne ważne w przypadku osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Każdy z uczestników otrzymał wszelkie niezbędne informacje oraz wskazówki jak odżywiać się zdrowo, jakie produkty są dla nas dobre oraz co cennego wnoszą do naszego organizmu.

Poza wdrożeniem w tematykę zbilansowanej diety, każdy uczestnik nauczył się wyliczać swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, które jest również ważne w zdrowym odżywianiu. Bardzo ważnym dodatkiem do tematu żywienia były ćwiczenia ogólnousprawniające. Instruktorzy Aktywnej Rehabilitacji poprowadzili z uczestnikami trening ogólnousprawniający oraz udzielili informacji jak bezpiecznie można ćwiczyć w domu.

Ćwiczenia wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie, pozwalają wzmocnić się i usprawnić, a to bezpośrednio przekłada się na poziom naszej samodzielności. Ponadto poruszone zostały kwestie higieny osobistej.

Kolejnym tematem, który został poruszony, była budowa wózka. Podczas tej części warsztatu instruktorzy z dokładnością zaprezentowali budowę wózka oraz zwrócili uwagę uczestników na funkcje poszczególnych części wózka. Porównane zostały również różne rodzaje wózków oraz ich różnice.

Warsztat był wzbogacony o grupowe testy mające na celu weryfikację wiedzy po poszczególnych częściach warsztatu. Były one przeprowadzone w sposób wymagający od uczestników współpracy oraz skupienia. Przeprowadzenie testów oraz ich późniejsze omówienie dodatkowo utrwaliło uczestnikom wiedzę zdobytą podczas warsztatu.

Dziękujemy kadrze oraz uczestnikom za wzięcie udziału w warsztacie, a przede wszystkim za ogromne zaangażowanie.Projekt finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

 

 


 Wybierz województwo:
 dolnośląskiekujawsko-pom.
 lubelskielubuskie
 łódzkiemałopolskie
 mazowieckieopolskie
 podkarpackiepodlaskie
 pomorskieśląskie
 świętokrzyskiewarmińsko-maz.
 wielkopolskiezachodniopom. Projekt MOBILITY 

 – Twoje auto dostosowane do potrzeb
 związanych z niepełnosprawnością

 Z ogromną przyjemnością informujemy,
 że uruchomiony już został Projekt
 MOBILITY,  będący efektem współpracy
 Toyota Motor Poland (TMPL) oraz
 Fundacji Aktywnej  Rehabilitacji „FAR”, 
 którego celem jest zapewnienie osobom 
 z niepełnosprawnością  ruchową
 dostępu do indywidualnie 
 dostosowanych samochodów...

Czytaj więcej  1% za 0%.......
 Utwórz SUBKONTO w Fundacji Aktywnej
 Rehabilitacji FAR i zbieraj środki na swoją
 rehabilitację. Subkonto można założyć 
 on-line: https://platformafar.pl/rejestracja  

Czytaj więcej  


Przetwarzamy Twoje dane 
zgodnie z RODO   

Szczegółowe informacje 
znajdziesz tutaj
 


Inspektor Ochrony Danych
Osobowych FAR
 
Szczegółowe informacje 


Poradniki FAR – seria wydawnicza poświęcona najważniejszym problemom utrudniającym osobom poruszającym się na wózkach  powrót do aktywnego życia. Zapraszamy do czytania »


  Polska Liga Rugby na Wózkach