poniedziałek, 2021-08-02 Gustawa, Kariny, Stefana

Nadmorska przygoda w Kołobrzegu

2021-07-06


Zobacz zdjęcia »

W dniach 14-25 czerwca 2021 r. odbył się obóz Aktywnej Rehabilitacji w Kołobrzegu, organizowany w ramach projektu „Kompleksowa aktywizacja społeczna osób poruszających się na wózku inwalidzkim VI”.

Obozy nad polskim morzem za każdym razem charakteryzują się wyjątkowym klimatem. Czerwcowa pora okazała się być wyjątkowo łaskawa i dostarczyła nam dużo słońca i pozytywnej energii, która towarzyszyła nam przez cały czas trwania obozu. Każdy dzień zaczynaliśmy klasycznie od porannej samoobsługi i przygotowaniach do śniadania. Musimy zaznaczyć, że hotel – Millenium, w którym mieliśmy przyjemność przebywać kojarzył się mocno z wakacyjnym klimatem, dzięki czemu zawsze wstawaliśmy uśmiechnięci i gotowi do działania. W końcu każdy dzień miał być nie tylko produktywny, ale także maksymalnie satysfakcjonujący.

Codziennie przeprowadzaliśmy treningi, które miały na celu usprawnić technikę jazdy na wózku naszych uczestników, oprócz tego mieliśmy także zajęcia na basenie, które okazały bardzo wyczerpujące. Uczestnicy poprawiali swoją sprawność fizyczną na treningach ogólno-kondycyjnych.

Znaleźliśmy także czas na naukę łucznictwa, która okazała się bardzo cennym punktem na liście naszych treningów, ponieważ większość naszych uczestników wcześniej nie miała styczności z tym sportem. Mieliśmy także różnego rodzaju gry zespołowe, trening kompetencji społecznych. Wieczorami organizowaliśmy pogadanki dla uczestników, które były związane z tematami takimi jak: urologia osób niepełnosprawnych, leczenie odleżyn, prawo osób niepełnosprawnych i podobne.

Oprócz codziennych treningów, które miały za zadanie poprawić funkcjonalność naszych uczestników znaleźliśmy także czas na odrobinę relaksu i korzystając z malowniczego otoczenia w miejscowości Kołobrzeg wychodziliśmy na spacery, praktykując nabyte umiejętności w terenie. Zwiedziliśmy między innymi słynne molo, które uznawane jest za stały punkt odwiedzin w Kołobrzegu, gdzie zaopatrzyliśmy się w niezbędne pamiątki, ale największą frajdą była dla nas wycieczka do Dźwirzyna, gdzie mieliśmy okazję popływać żaglówkami. Jeśli chodzi o tę miejscowość i samą atrakcję, to jak najbardziej polecamy ten punkt osobom z niepełnosprawnościami.

Po raz kolejny dowiedliśmy, że ograniczenia tak naprawdę istnieją tylko w naszych głowach. Przemiła obsługa pomogła nam dostać się na łódki, na których zaznaliśmy odrobiny relaksu i mogliśmy poczuć prawdziwy nadmorski klimat. Atmosfera na obozie jak zawsze była fantastyczna, każdego wieczoru wymienialiśmy się swoimi spostrzeżeniami odnośnie danego dnia, dzieliliśmy się uwagami i kończyliśmy dzień w przyjaznej atmosferze na wieczornej samoobsłudze. Skosztowaliśmy nadmorskich przysmaków w postaci słodkich gofrów oraz lodów, a ostatniego dnia pożegnaliśmy Kołobrzeg uroczystą kolacją na której wręczyliśmy sobie dyplomy i podziękowaliśmy za wspólnie spędzony czas.

 

Projekt finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
 


 Wybierz województwo:
 dolnośląskiekujawsko-pom.
 lubelskielubuskie
 łódzkiemałopolskie
 mazowieckieopolskie
 podkarpackiepodlaskie
 pomorskieśląskie
 świętokrzyskiewarmińsko-maz.
 wielkopolskiezachodniopom. Projekt MOBILITY 

 – Twoje auto dostosowane do potrzeb
 związanych z niepełnosprawnością

 Z ogromną przyjemnością informujemy,
 że uruchomiony już został Projekt
 MOBILITY,  będący efektem współpracy
 Toyota Motor Poland (TMPL) oraz
 Fundacji Aktywnej  Rehabilitacji „FAR”, 
 którego celem jest zapewnienie osobom 
 z niepełnosprawnością  ruchową
 dostępu do indywidualnie 
 dostosowanych samochodów...

Czytaj więcej  1% za 0%.......
 Utwórz SUBKONTO w Fundacji Aktywnej
 Rehabilitacji FAR i zbieraj środki na swoją
 rehabilitację. Subkonto można założyć 
 on-line: https://platformafar.pl/rejestracja  

Czytaj więcej  


Przetwarzamy Twoje dane 
zgodnie z RODO   

Szczegółowe informacje 
znajdziesz tutaj
 


Inspektor Ochrony Danych
Osobowych FAR
 
Szczegółowe informacje 


Poradniki FAR – seria wydawnicza poświęcona najważniejszym problemom utrudniającym osobom poruszającym się na wózkach  powrót do aktywnego życia. Zapraszamy do czytania »


  Polska Liga Rugby na Wózkach