piątek, 2022-10-07 Krystyna, Marii, Marka

Aktywni w Zgierzu

2022-07-28


W dniach 11-22.07.2022 w ośrodku sportowo-wypoczynkowym Stacja Nowa Gdynia w Zgierzu/k. Łodzi został zorganizowany obóz w ramach projektu „Kompleksowa Aktywizacja Społeczna osób poruszających się na wózku inwalidzkim VII” finansowanego ze środków PFRON.

W czasie trwania obozu 10 uczestników starało się poprawić swoją sprawność fizyczną jak i motoryczną na treningach z techniki jazdy na wózku, wytrzymałość na treningach ogólnousprawniających, a na pływalni doskonalili koordynację stabilizacji tułowia uruchamiając wszystkie partie mięśniowe. Dodatkowym aspektem z jakim się zmierzyli było przyswojenie wiedzy z zakresu tematyki powiązanej z niepełnosprawnością (medyczną, społeczną oraz aspektów prawnych życia ON).

Odskocznią od treningów były zajęcia integracyjne, muzyczne, gry i zabawy rozwijające współpracę w grupie oraz indywidualne działania jak i motorykę małą. Urozmaiceniem podczas obozu była zorganizowana tematyczna gra terenowa „SurviFAR”. Uczestnicy musieli wykazać się sprytem, spostrzegawczością, współpracą, inteligencją i chęcią pokonywania barier architektonicznych oraz własnych ograniczeń fizycznych jak i psychicznych.

Na treningach poruszaliśmy wiele działań, które według uczestników nie były możliwe jako dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim, doświadczona kadra z chęcią dzieliła się swoją wiedzą z zakresu sportu osób z niepełnosprawnością, dzięki temu beneficjenci mogli dostrzec, że sami mogą bardzo wiele, bo do tego wystarczy tylko chęć do działania.

Wieczorami spędzaliśmy czas na integracji kadry z uczestnikami, a ostatniego dnia hucznie zakończyliśmy obóz wspólnie śpiewając przy ognisku i grillu po czym udaliśmy się do ośrodka na uroczyste rozdanie dyplomów.

 

Projekt finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych


 Wybierz województwo:
 dolnośląskiekujawsko-pom.
 lubelskielubuskie
 łódzkiemałopolskie
 mazowieckieopolskie
 podkarpackiepodlaskie
 pomorskieśląskie
 świętokrzyskiewarmińsko-maz.
 wielkopolskiezachodniopom. Projekt MOBILITY 

 – Twoje auto dostosowane do potrzeb
 związanych z niepełnosprawnością

 Z ogromną przyjemnością informujemy,
 że uruchomiony już został Projekt
 MOBILITY,  będący efektem współpracy
 Toyota Motor Poland (TMPL) oraz
 Fundacji Aktywnej  Rehabilitacji „FAR”, 
 którego celem jest zapewnienie osobom 
 z niepełnosprawnością  ruchową
 dostępu do indywidualnie 
 dostosowanych samochodów...

Czytaj więcej 


 Utwórz SUBKONTO w Fundacji Aktywnej
  Rehabilitacji FAR i zbieraj środki na swoją
  rehabilitację. Subkonto można założyć 
  online: https://platformafar.pl/rejestracja  

Czytaj więcej  


Przetwarzamy Twoje dane 
zgodnie z RODO   

Szczegółowe informacje 
znajdziesz tutaj
 


Inspektor Ochrony Danych
Osobowych FAR
 
Szczegółowe informacje 


Poradniki FAR – seria wydawnicza poświęcona najważniejszym problemom utrudniającym osobom poruszającym się na wózkach  powrót do aktywnego życia. Zapraszamy do czytania »


  Polska Liga Rugby na Wózkach