niedziela, 2023-02-05 Agaty, Filipa, Justyniana

Wyjątkowy obóz w Kołobrzegu

2022-12-09


W terminie 05-16.11.2022 r. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu odbył się Obóz Aktywnej Rehabilitacji, w ramach projektu „Kompleksowa aktywizacja społeczna osób poruszających się na wózku inwalidzkim VII”, finansowanego ze środków PFRON.

W kołobrzeskim kompleksie hotelowo-sportowym w wyjątkowym spotkaniu wzięło udział 20 uczestników i 24 członków kadry.

  

11-dniowe zgrupowanie dla uczestników rozpoczęło się w niedzielę, 6 listopada. Członkowie kadry do Kołobrzegu przybyli już dzień wcześniej, aby jak najlepiej przygotować się do powierzonych im zadań.

Nadrzędnym celem Obozu było zwiększenie samodzielności Uczestników. Doświadczony zespół instruktorów przystąpił do działań niezwłocznie. Już pierwszego dnia przeprowadzona została część diagnozy funkcjonowania i potrzeb, aby jak najlepiej przepracować nadchodzący obozowy czas.

Obok treningów fizycznych, które prowadzone były w wielu aspektach: siłowym, sprawnościowym czy wytrzymałościowym, odbywały się zajęcia mające na celu naukę wielu elementów codziennego życia.

Odbyły się m.in. treningi pływania, nauki jazdy po przeszkodach, czy samodzielna konserwacja wózka inwalidzkiego. Uczestnicy mieli także okazję sprawdzić swoje umiejętności w „rzeczywistości” w czasie wizyty w kinie czy też podczas spaceru w terenie.

W trakcie obozu odbyła się także czwarta edycja Amatorskiego Integracyjnego Turnieju Bocci, w którym udział wzięli zarówno uczestnicy Obozu, członkowie kadry, jak i przyjaciele FAR-u. Zwycięstwo pozostało w rękach Uczestników Obozu, czego serdecznie gratulujemy :)

Dlaczego był to wyjątkowy obóz? Ze względu na rekordową liczbę uczestników. Przeprowadzenie różnorodnych jednostek treningowych, dla tak wielu osób, niekiedy z zupełnie odmiennymi potrzebami, było wyzwaniem dla instruktorów. Jednak jak się okazało - poradzili sobie wzorowo.

Rozstania zawsze są trudne, ale ufamy, że dzięki wielkiemu zaangażowaniu w każdej minucie treningu, „wylane poty” będą procentowały w życiu, a taki był właśnie cel tego zgrupowania - przygotować uczestników do jak najlepszego funkcjonowania w codziennym życiu. Widok zmian postaw, nastawienia i sprawności jest największą nagrodą, jaką można sobie wymarzyć. Cieszymy się także, że efekty pracy mogliśmy zobaczyć w wynikach testów sprawnościowych oraz w przeprowadzanym przez nas badaniu efektywności Obozów AR.

Życzymy wszystkim dalszego dążenia do jak największej sprawności – trzymamy za Was kciuki!
Kadra „FAR”


Projekt finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
 


 Wybierz województwo:
 dolnośląskiekujawsko-pom.
 lubelskielubuskie
 łódzkiemałopolskie
 mazowieckieopolskie
 podkarpackiepodlaskie
 pomorskieśląskie
 świętokrzyskiewarmińsko-maz.
 wielkopolskiezachodniopom. Projekt MOBILITY 

 – Twoje auto dostosowane do potrzeb
 związanych z niepełnosprawnością

 Z ogromną przyjemnością informujemy,
 że uruchomiony już został Projekt
 MOBILITY,  będący efektem współpracy
 Toyota Motor Poland (TMPL) oraz
 Fundacji Aktywnej  Rehabilitacji „FAR”, 
 którego celem jest zapewnienie osobom 
 z niepełnosprawnością  ruchową
 dostępu do indywidualnie 
 dostosowanych samochodów...

Czytaj więcej 


 Utwórz SUBKONTO w Fundacji Aktywnej
  Rehabilitacji FAR i zbieraj środki na swoją
  rehabilitację. Subkonto można założyć 
  online: https://platformafar.pl/rejestracja  

Czytaj więcej  


Przetwarzamy Twoje dane 
zgodnie z RODO   

Szczegółowe informacje 
znajdziesz tutaj
 


Inspektor Ochrony Danych
Osobowych FAR
 
Szczegółowe informacje 


Poradniki FAR – seria wydawnicza poświęcona najważniejszym problemom utrudniającym osobom poruszającym się na wózkach  powrót do aktywnego życia. Zapraszamy do czytania »


  Polska Liga Rugby na Wózkach