niedziela, 2023-02-05 Agaty, Filipa, Justyniana

Łódzki Warsztat AR w Zgierzu

2023-01-24

W dniach 13-15.01.2023 roku w ramach projektu: "Kompleksowa aktywizacja społeczna dzieci w wieku 4-16 lat poruszających się na wózku inwalidzkim VII" przeprowadziliśmy Weekendowy Warsztat Aktywnej Rehabilitacji dla dzieci i rodziców Stacji Nowa Gdynia w Zgierzu.


Zaprezentowano uczestnikom różnorodne formy aktywności ruchowej, zgodnie z programem Warsztatu. Piątka uczestników poruszających się na wózkach brała udział w treningach na technice jazdy, grach zespołowych, treningu ogólnousprawniającym, łucznictwie, oraz innych dyscyplinach sportowych a także pływaniu.

Dzięki pozyskaniu wyspecjalizowanej kadry mogliśmy prowadzić zajęcia z dietetyki, Art. Terapii, rytmiki czy tańca, a także rodzice mogli dowiedzieć się o zasadach funkcjonowania dziecka z niepełnosprawnością. Wiele czasu poświęcono na doskonalenie czynności i umiejętności w zakresie samoobsługi. Rodzice najbardziej docenili trening poruszania się wózkiem w terenie, dzięki niemu mają inne spojrzenie na poruszanie się wózkiem własnych dzieci.

Dużym atutem obiektu jest sala zabaw dla dzieci z której beneficjenci mogli skorzystać i rehabilitować się podczas zabawy. Najlepszym podsumowaniem niech będą słowa rodziców:

„ Lepsze funkcjonowanie naszych dzieci przekłada się na życie całych rodzin. A myślę, że my nie dotrzemy tak do naszych dzieciaków jak dorośli, którzy mają podobne problemy i mierzą się z nimi każdego dnia. Jeszcze robią to z zaangażowaniem, mają swoje pasje zainteresowania i żyją tak jak inni. Dla takich młodych ludzi nie ma większej motywacji i myślę , że ludzie z kadry będą dla nich większym autorytetem niż my rodzice. Dziękujemy.”

„Warsztat zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Poza dużą dawką informacji, które ciężko uzyskać od lekarzy- zostały nam przekazane jasno i konkretnie. Dowiedziałam się wielu rzeczy na które warto zwrócić uwagę przy doborze wózka jak o niego zadbać by służył jak najdłużej. Cenne uwagi z urologii oraz dietetyki na duży plus. Dziecko zachwycone zajęciami, opiekunami i atmosferą.”

„Bardzo dobra organizacja, świetne przygotowanie osób prowadzących zajęcia, przekazanie cennych informacji których nikt wcześniej nie przekazał. W kwestii urologii, dietetyki, serwisu wózka. Na duży plus fakt, iż rodzice mogli poznać perspektywę jazdy na własnym przykładzie, oraz dużo cennych informacji w kwestii technik przenoszenia.”
 

Zobacz zdjęcia »

 

Projekt finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych


 Wybierz województwo:
 dolnośląskiekujawsko-pom.
 lubelskielubuskie
 łódzkiemałopolskie
 mazowieckieopolskie
 podkarpackiepodlaskie
 pomorskieśląskie
 świętokrzyskiewarmińsko-maz.
 wielkopolskiezachodniopom. Projekt MOBILITY 

 – Twoje auto dostosowane do potrzeb
 związanych z niepełnosprawnością

 Z ogromną przyjemnością informujemy,
 że uruchomiony już został Projekt
 MOBILITY,  będący efektem współpracy
 Toyota Motor Poland (TMPL) oraz
 Fundacji Aktywnej  Rehabilitacji „FAR”, 
 którego celem jest zapewnienie osobom 
 z niepełnosprawnością  ruchową
 dostępu do indywidualnie 
 dostosowanych samochodów...

Czytaj więcej 


 Utwórz SUBKONTO w Fundacji Aktywnej
  Rehabilitacji FAR i zbieraj środki na swoją
  rehabilitację. Subkonto można założyć 
  online: https://platformafar.pl/rejestracja  

Czytaj więcej  


Przetwarzamy Twoje dane 
zgodnie z RODO   

Szczegółowe informacje 
znajdziesz tutaj
 


Inspektor Ochrony Danych
Osobowych FAR
 
Szczegółowe informacje 


Poradniki FAR – seria wydawnicza poświęcona najważniejszym problemom utrudniającym osobom poruszającym się na wózkach  powrót do aktywnego życia. Zapraszamy do czytania »


  Polska Liga Rugby na Wózkach