niedziela, 2020-11-01 Konrada, Seweryny, Wiktoryny

Mecze finałowe Mistrzostw Polski w Rugby na Wózkach

Zapraszamy do oglądania wydarzeń sportowych w telewizji internetowej KP Sport - transmitującej widowiska sportowe z całej Polski. Już w najbliższą niedziele (27 września 2020 r.) mecze finałowe Mistrzostw Polski w Rugby na wózkach, które odbędą się na Arenie Ursynów w Warszawie.

Zachęcamy wszystkich chętnych, którzy nie będą mogli przybyć na zawody do Warszawy, aby oglądali je w internecie. Relacja internetowa dostępna na kanale YouTube KPSport.pl

Godzina 10:45 / Mecz o III miejsce:

https://www.youtube.com/watch?v=LkHbm7bW5ms 

Godzina 12:30 / FINAŁ

https://www.youtube.com/watch?v=Jy8AkskQoeo 

 


»»»

Zapraszamy do udziału w V Kongresie Osób z Niepełnosprawnościami
pt. "Aktywni obywatele i aktywne obywatelki" 10 października 2019 r. (czwartek), godz. 10-16. Warszawa, ul. Bobrowiecka 9 (Centrum Konferencyjno – Szkoleniowe Fundacji Nowe Horyzonty).


„Gdybym kiedyś nie otrzymał wsparcia instruktorów Fundacji, to nie mógłbym się dzisiaj cieszyć z tego tytułu."

Uprzejmie informujemy, że 18.10.2018 r. Nasz Przyjaciel, Prof. Tomasz Tasiemski – 27 lat temu uczestnik jednego z pierwszych Obozów AR, potem wieloletni instruktor Obozów AR w Polsce i zagranicą, wykładowca AWF Poznań – odebrał z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy akt nadania tytułu profesora nauk o kulturze fizycznej.

SERDECZNIE GRATULUJEMY :) 

Czytaj więcej


OCENA WYDOLNOŚCI BEZTLENOWEJ DZIECI I MŁODZIEŻY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ NARZĄDU RUCHU

Marzec 2015, Spała

Podczas Spartakiady FAR przeprowadzono laboratoryjne pomiary wydolności beztlenowej kończyn górnych dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością ruchową. Badania realizowane były przez zespół badawczy Wydziału Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz Fundację Aktywnej Rehabilitacji. Koordynatorem badań był prof. Bartosz Molik. 

Czytaj więcej


»»»


»»»

Prawa osób z niepełnosp​rawnością w Polsce
– konsultacj​e internetow​e sprawozdan​ia Rzecznika Praw Obywatelsk​ich


Szanowni Państwo,
Zapraszamy do udziału w konsultacjach internetowych sprawozdania Rzecznika Praw Obywatelskich z realizacji przez Polskę zobowiązań wynikających z Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych.

Czytaj więcej


Wyjdź cało z wody

Słońce i ładna pogoda zachęcają do pobytu nad wodą. Wiele osób korzysta z takiej możliwości. Niestety każdego roku zdarzają się przypadki, w których zapominamy o najważniejszym – o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Wówczas radosny wypoczynek zamienia się w dramat.

Czytaj więcej


FAR na Wings for Life World Run

4 maja punktualnie o godzinie 12:00 polskiego czasu rozpoczął się bieg, jakiego jeszcze nie było – Wings for Life World Run. Dokładnie w tym samym momencie, na sześciu kontynentach w 32 krajach, na 34 trasach, wystartowało 35 397 biegaczy. Na poznańskiej Malcie na linii startu ustawiło się 1156 osób, w tym przedstawiciele Fundacji Aktywnej Rehabilitacji (Edyta i Justyna). Pierwszy raz w historii biegów trasa nie miała klasycznej linii mety. Wyznaczał ją jadący za uczestnikami samochód, który wystartował 30 minut po oficjalnym rozpoczęciu rywalizacji.

Czytaj więcej


Strona 1 z 10