poniedziałek, 2021-10-25 Ingi, Maurycego, Sambora

Początek wakacji w Kęszycy Leśnej – obóz AR dla dzieciZobacz zdjęcia »


Dla większości dzieci pierwsze dni wakacji to spanie do późna i leniuchowanie. Jednak nie dla naszych ambitnych Farusków, którzy tuż po ostatnim dzwonku w szkole wyruszyli na obóz Aktywnej Rehabilitacji, aby przez kolejne 9 dni pracować nad samodzielnością i niezależnością.

Dla Julki, Asi, Adiego, Filipa i Maksa, którzy byli już wcześniej na naszym obozie, nie straszne było spanie poza domem. Czego nie można było powiedzieć o RODZICACH pozostałej piątki, gdyż musieli bardzo przeżywać rozstanie ze swoimi pociechami, które zaabsorbowane atrakcjami obozowymi, często nie miały czasu, żeby nawet do nich zadzwonić :)

Poza tradycyjnymi treningami techniki jazdy czy ogólnokondycyjnymi, dzieci mogły poznać siatkówkę dla ON czy badmintona, a także sprawdzić się podczas turnieju w boule. Duży entuzjazm mogliśmy zauważyć podczas cyklu zajęć przy muzyce – począwszy od zabaw integracyjnych, tanecznych czy fitnessie DRUMS ALIVE, gdzie uczestnicy ćwiczyli z pałeczkami do perkusji uderzając do rytmu w piłki gimnastyczne. Zanim to się jednak stało, dzieci oraz kadra będąca pierwszy raz na obozie przeszła chrzest na prawdziwego obozowicza :)

Kolejnymi atrakcjami z cyklu zajęć k-o było karaoke i dyskoteka, podczas której wybieraliśmy królową i króla balu oraz mogliśmy wspólnie zaprezentować poznane układy taneczne :)

Pod koniec obozu zorganizowaliśmy ognisko, gdzie można było zjeść samodzielnie upieczoną kiełbaskę oraz obozową strefę kibica, gdzie fani piłki nożnej mogli pokibicować swoim drużynom.

I tak w zatrważająco szybkim tempie upłynęło nasze wspólne 9 dni pracy, zabawy i aktywnego wypoczynku – tak na marginesie – zakończone pozbawieniem jednej górnej jedynki naszego 7-letniego Szymona, który pozbył się mleczaka w przeddzie swoich urodzin :)

Większych szkód – nie odnotowano :) STAN KOŃCOWY Zadowolonych i szczęśliwych dzieci – 10. Zmęczonej i spełnionej kadry – 20. 


Magdalena Piekarek


 

Projekt finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Fundacji PZU 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

Obóz Aktywnej Rehabilitacji w Wałczu

2021-10-19

Na przełomie września i października (22.09-03.10.2021) w Wałczu, odbył się kolejny obóz aktywnej rehabilitacji w ramach projektu: „Kompleksowa aktywizacja społeczna osób poruszających się na wózku inwalidzkim VI”. Już kolejny rok z rzędu w ścisłej współpracy regionu kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego stworzyliśmy...

Czytaj więcej


Sportowe emocje i praca nad samodzielnością

2021-10-15

Sportowe emocje i praca nad samodzielnością W terminie 19-30.09.2021r. w Mrzeżynie odbył się Obóz Aktywnej Rehabilitacji, w ramach projektu „Kompleksowa aktywizacja społeczna osób poruszających się na wózku inwalidzkim VI”, finansowanego ze środków PFRON...

Czytaj więcej


Warsztat w Zgierzu

2021-10-15

W dniach 8-10 października odbyły się warsztaty weekendowe organizowane przez Fundację Aktywnej Rehabilitacji FAR. Tym razem spotkaliśmy się w Zgierzu, by szlifować umiejętność miedzy innymi: bezpiecznego upadku, jazdy slalomem oraz ...

Czytaj więcej


Warsztat AR dla dzieci we Wrocławiu

2021-10-14

Wrocław 17-19.09.2021 r.

Uczestnicy Warsztatu Aktywnej Rehabilitacji, to dzieci z rejonu dolnośląskiego i opolskiego, którzy z wielkim entuzjazmem wzięli udział w swojej pierwszej „weekendówce”...

Czytaj więcej


Lubelski Warsztat

2021-10-12

W dniach 24-26.09.2021 odbył się Warsztat Aktywnej Rehabilitacji regionu Lubelskiego w Zamościu, organizowany w ramach projektu „Kompleksowa aktywizacja społeczna osób poruszających się na wózku inwalidzkim VI”. Na terenie Zamojskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, pięciu uczestników brało udział w zajęciach mających na celu doskonalenie...

Czytaj więcejtemat
loakalizacja
data kadra
data uczestnicy
kategoria

obóz AR
Wilkasy
2021-10-16
2021-10-27
2021-10-17
2021-10-27
aktywiz.społeczna 2021-2022

obóz AR
Kraków
2021-10-20
2021-10-31
2021-10-21
2021-10-31
aktywiz.społeczna 2021-2022


 Wybierz województwo:
 dolnośląskiekujawsko-pom.
 lubelskielubuskie
 łódzkiemałopolskie
 mazowieckieopolskie
 podkarpackiepodlaskie
 pomorskieśląskie
 świętokrzyskiewarmińsko-maz.
 wielkopolskiezachodniopom. Projekt MOBILITY 

 – Twoje auto dostosowane do potrzeb
 związanych z niepełnosprawnością

 Z ogromną przyjemnością informujemy,
 że uruchomiony już został Projekt
 MOBILITY,  będący efektem współpracy
 Toyota Motor Poland (TMPL) oraz
 Fundacji Aktywnej  Rehabilitacji „FAR”, 
 którego celem jest zapewnienie osobom 
 z niepełnosprawnością  ruchową
 dostępu do indywidualnie 
 dostosowanych samochodów...

Czytaj więcej  1% za 0%.......
 Utwórz SUBKONTO w Fundacji Aktywnej
 Rehabilitacji FAR i zbieraj środki na swoją
 rehabilitację. Subkonto można założyć 
 on-line: https://platformafar.pl/rejestracja  

Czytaj więcej  


Przetwarzamy Twoje dane 
zgodnie z RODO   

Szczegółowe informacje 
znajdziesz tutaj
 


Inspektor Ochrony Danych
Osobowych FAR
 
Szczegółowe informacje 


Poradniki FAR – seria wydawnicza poświęcona najważniejszym problemom utrudniającym osobom poruszającym się na wózkach  powrót do aktywnego życia. Zapraszamy do czytania »


  Polska Liga Rugby na Wózkach