środa, 2022-07-06 Dominiki, Jaropełka, Łucji

Gotowi do pomocy od 900 lat


altFundacja Polskich Kawalerów Maltańskich – nasi partnerzy w programie „Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy III” świętowali 5. czerwca wyjątkowe wydarzenie – 900 lat od chwili ogłoszenia bullą Papieża Paschalisa II pełnej niezależności od władzy świeckiej i kościelnej.  

 

 

 

Z tej okazji Związek Polskich Kawalerów Maltańskich zorganizował koncert muzyki jazzowej i klasycznej w wykonaniu muzyków światowego formatu. W czasie „Maltańskiego Koncertu Charytatywnego – Warszawa 2013” na scenie Filharmonii Narodowej zagrali Gary Guthman – jeden z najlepszych amerykańskich trębaczy jazzowych, Stanisław Drzewiecki – światowej klasy pianista oraz Konstanty Wileński – wybitny kompozytor, pianista-wirtuoz, znany i wykonywany na całym świecie. Muzykom towarzyszyła Lwowska Narodowa Orkiestra Kameralna.

 

Goście, wśród których obecni byli m.in. małżonka prezydenta RP – Anna Komorowska, kard. Kazimierz Nycz , abp Celestino Migliore oraz przedstawiciele naszej Fundacji, wysłuchali utworów Paganiniego, Mozarta oraz standardów jazzowych. W drugiej części wieczoru miała miejsce aukcja malarstwa współczesnego. Dochód z niej wesprze dalszy rozwój Maltańskiej Służby Medycznej, która od lat skutecznie szkoli młodzież w zakresie udzielania pierwszej pomocy, a  także bierze udział w akcjach ratujących życie. Pomagali m.in. podczas powodzi w Polsce w 1997 r., w Niemczech w 2002 r. oraz w Czechach w 2010 r. – dając, przy okazji ważne świadectwo solidarności międzynarodowej. W 2006 r. ratownicy MSM jako pierwsi dotarli z pomocą do uwięzionych w zawalonej hali Katowickiej. Byli aktywni między innymi podczas wojny w Gruzji oraz wspomogli Armenię, która przyjęła uchodźców z Syrii. Pomagali po trzęsieniu ziemi na Haiti, zaś ostatnio angażują się w akcje na terenie Libanu.

 

Zakon Maltański to najstarsza organizacja charytatywna na świecie. Jego członkowie pozostają wierni zasadzie  "Obrona Wiary i służba ubogim i cierpiącym" ("Tuitio Fidei et Obsequium Pauperum").  Zakon Maltański jest suwerennym podmiotem prawa międzynarodowego, posiada własną konstytucję, organizacje publiczne, produkuje znaczki i paszporty. Utrzymuje stosunki dyplomatyczne z 102 państwami, jest neutralny, bezstronny i apolityczny, co pozwala mu grać rolę mediatora pomiędzy państwami.


 Wybierz województwo:
 dolnośląskiekujawsko-pom.
 lubelskielubuskie
 łódzkiemałopolskie
 mazowieckieopolskie
 podkarpackiepodlaskie
 pomorskieśląskie
 świętokrzyskiewarmińsko-maz.
 wielkopolskiezachodniopom. Projekt MOBILITY 

 – Twoje auto dostosowane do potrzeb
 związanych z niepełnosprawnością

 Z ogromną przyjemnością informujemy,
 że uruchomiony już został Projekt
 MOBILITY,  będący efektem współpracy
 Toyota Motor Poland (TMPL) oraz
 Fundacji Aktywnej  Rehabilitacji „FAR”, 
 którego celem jest zapewnienie osobom 
 z niepełnosprawnością  ruchową
 dostępu do indywidualnie 
 dostosowanych samochodów...

Czytaj więcej 


 Utwórz SUBKONTO w Fundacji Aktywnej
  Rehabilitacji FAR i zbieraj środki na swoją
  rehabilitację. Subkonto można założyć 
  online: https://platformafar.pl/rejestracja  

Czytaj więcej  


Przetwarzamy Twoje dane 
zgodnie z RODO   

Szczegółowe informacje 
znajdziesz tutaj
 


Inspektor Ochrony Danych
Osobowych FAR
 
Szczegółowe informacje 


Poradniki FAR – seria wydawnicza poświęcona najważniejszym problemom utrudniającym osobom poruszającym się na wózkach  powrót do aktywnego życia. Zapraszamy do czytania »


  Polska Liga Rugby na Wózkach