czwartek, 2022-08-11 Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Szczecińska Szkoła Zamalowała Stereotypy


Uczniowie Zespołu Szkół nr 7  mieszczącego się przy ul. Rymarskiej 22 w Szczecinie przyłączyli się do Kampanii Pełnoprawni i Aktywni. Na murach swojej szkoły wspólnie namalowali mural, których wywarł na nich duże wrażenie, oto kilka opinii:


Arkadiusz, klasa 5a
Moim zdaniem namalowanie murala na ścianie szkoły było dobre, ponieważ dzięki temu więcej osób będzie wiedziało, że ludzie na wózkach inwalidzkich też mogą żyć jak my .Wielu uczniów nie wiedziało, że osoby, które jeżdżą na wózkach mogą mieć rodzinę, na przykład mojego taty kolega ma żonę która jeździ na wózku inwalidzkim i ma syna i córkę wieku 12 i 10 lat.

Antoni,  klasa 4a
Mural jest bardzo dobry ciekawy-jedyny w swoim rodzaju. Zachęca niepełnosprawne dzieci i dorosłych do robienia tego na czym im zależy. Mogą spełniać marzenia i ten mural może pomóc uświadomić to innym .

Rozalia, klasa 4a
Gdy nasza szkoła namalowała przepiękną kobietę na wózku cała szkoła była pod wielkim wrażeniem. Dlatego bardzo byłam z tego dumna że mogłam uczestniczyć w tym pięknym dniu. Wierzę w to, że ten gest był bardzo piękny i dobry dla ludzi sprawnych i niepełnosprawnych. I że inni ludzie myślą tak samo.

Ola, klasa 1a gimnazjum
Bardzo mi się podoba mural który namalowany jest na naszej szkole. Na samym malowaniu też była genialna atmosfera i bardzo chętnie wzięłam udział w tej akcji.

Agata, klasa 2a gimnazjum
Uważam, że to bardzo dobry pomysł ponieważ ludzie widząc ten mural pamiętają o ludziach którym jest ciężko w życiu (o niepełnosprawnych) ale mimo to mają swoje marzenia i spełniają je.

Kasia, klasa 1 gimnazjum
Według mnie ten mural jest ładny, ciekawy przyciąga wzrok swoją oryginalnością i bardzo mi się podoba. Ten mural pokazuje, że ludzie niepełnosprawni mogą spełniać swe marzenia i niepełnosprawność ich nie ogranicza

Tomek, klasa 3gimnazjum
Myślę, że akcja ta jest dobrym pomysłem i jestem dumny że moja szkoła jako pierwsza w naszym mieście przystąpiła do tej akcji. Graffiti te jest dobrym rozwiązaniem ponieważ wiele ludzi może zwrócić na nie uwagę. Z pozdrowieniami i powodzenia Tomek

Kamila, IIa gimnazjum
Nasza szkoła włączyła się do Akcji zamalowujemy stereotypy. Mural przedstawia młodą dziewczynę na wózku inwalidzkim. Moim zdaniem ludzie na wózkach nie są odizolowani od świata. Oni tez realizują swoje marzenia, uprawiają sporty, tańczą i są dumni z siebie.

Agata, IIa gimnazjum
Akcja charytatywna zamalowujemy stereotypy, jest akcja która jest wspaniała, bo pokazuje, że ludzie niepełnosprawni choć nie maja czucia w nogach to nie znaczy, że nie mogą zakładać rodzin i mimo tego są wspaniali, spełniają swoje marzenia  niektórzy są tancerzami lub sportowcami. Dla mnie ta akcja jest wspaniała, jestem dumna z tego że moja szkoła wzięła w tym udział i mogła pokazać, że traktujemy takich ludzi z szacunkiem i tolerancja. Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w tej akcji i myślę, że każda szkoła powinna być tak tolerancyjna jak moja.

Galerię zdjęć znajdziecie TU »

 


 Wybierz województwo:
 dolnośląskiekujawsko-pom.
 lubelskielubuskie
 łódzkiemałopolskie
 mazowieckieopolskie
 podkarpackiepodlaskie
 pomorskieśląskie
 świętokrzyskiewarmińsko-maz.
 wielkopolskiezachodniopom. Projekt MOBILITY 

 – Twoje auto dostosowane do potrzeb
 związanych z niepełnosprawnością

 Z ogromną przyjemnością informujemy,
 że uruchomiony już został Projekt
 MOBILITY,  będący efektem współpracy
 Toyota Motor Poland (TMPL) oraz
 Fundacji Aktywnej  Rehabilitacji „FAR”, 
 którego celem jest zapewnienie osobom 
 z niepełnosprawnością  ruchową
 dostępu do indywidualnie 
 dostosowanych samochodów...

Czytaj więcej 


 Utwórz SUBKONTO w Fundacji Aktywnej
  Rehabilitacji FAR i zbieraj środki na swoją
  rehabilitację. Subkonto można założyć 
  online: https://platformafar.pl/rejestracja  

Czytaj więcej  


Przetwarzamy Twoje dane 
zgodnie z RODO   

Szczegółowe informacje 
znajdziesz tutaj
 


Inspektor Ochrony Danych
Osobowych FAR
 
Szczegółowe informacje 


Poradniki FAR – seria wydawnicza poświęcona najważniejszym problemom utrudniającym osobom poruszającym się na wózkach  powrót do aktywnego życia. Zapraszamy do czytania »


  Polska Liga Rugby na Wózkach