środa, 2022-08-17 Anity, Elizy, Mirona

Namysłów – zamalowany


W dniu 1 grudnia 2012 r. o godzinie 12.00 w Namysłowie przy ul. Dworcowej 5a, na długiej szarej ścianie zawisły szablony dotyczące Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych. W promieniach ciepłego słońca i pozytywnej energii bijącej od ludzi zebranych na chodniku, chwyciliśmy za puszki z farbą i wałki.  Atmosfera była niesamowita, pomimo niskiej temperatury, na każdej twarzy był uśmiech.

Pierwsze pociągnięcie farbą należało do Organizatora, później za puszki chwycili wolontariusze z opolskiego oddziału Fundacji Aktywnej Rehabilitacji , aż wreszcie za zamalowywanie stereotypów  wzięły się osoby niepełnosprawne.  Zagościli u nas uczniowie  z Zespołu Szkół Specjalnych  im. A. Mickiewicza wraz z gronem pedagogicznym, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej i wychowankowie Domu Dziecka z Namysłowa.  Kolejka do malowania nie kończyła się a ściana szybko niknęła pod warstwą farby.  Wszyscy byli bardzo ciekawi,  co takiego odkryją pod szablonami i jaki będzie efekt końcowy.  Podczas zamalowywania stereotypów miała miejsce także akcja informacyjna dotycząca Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych: nasz instruktor  FAR Sebastian wręczał zaciekawionym przechodniom kolorowe ulotki o Konwencji. Była  to doskonała okazja do przełamania stereotypowego sposobu postrzegania niepełnosprawności  przez mieszkańców naszego miasta.

Wieczorne malowanie murali zaczęło się o godzinie 17.00 tego samego dnia.  Okrojona ekipa 6-ciu wytrwałych FAR-owiczów porzucając szablony i spraye, przerzuciła się na farby, pędzle i projektor. Do już powstałych postaci z Konwencji dołączyły murale z kampanii Pełnoprawni i aktywni.  Do późnych godzin nocnych kończyliśmy malowanie, tak aby następnego dnia gotowe murale mogły w pełnej krasie ukazać się mieszkańcom.

Specjalne podziękowania dla wytrwałych FAR-owiczów : EWELINY, OLI, DOROTY, SEBASTIANA i PAWŁA. Brawo!

Jarosław Mielczarek

Zapraszamy do oglądania zdjęć w naszej galerii »


 Wybierz województwo:
 dolnośląskiekujawsko-pom.
 lubelskielubuskie
 łódzkiemałopolskie
 mazowieckieopolskie
 podkarpackiepodlaskie
 pomorskieśląskie
 świętokrzyskiewarmińsko-maz.
 wielkopolskiezachodniopom. Projekt MOBILITY 

 – Twoje auto dostosowane do potrzeb
 związanych z niepełnosprawnością

 Z ogromną przyjemnością informujemy,
 że uruchomiony już został Projekt
 MOBILITY,  będący efektem współpracy
 Toyota Motor Poland (TMPL) oraz
 Fundacji Aktywnej  Rehabilitacji „FAR”, 
 którego celem jest zapewnienie osobom 
 z niepełnosprawnością  ruchową
 dostępu do indywidualnie 
 dostosowanych samochodów...

Czytaj więcej 


 Utwórz SUBKONTO w Fundacji Aktywnej
  Rehabilitacji FAR i zbieraj środki na swoją
  rehabilitację. Subkonto można założyć 
  online: https://platformafar.pl/rejestracja  

Czytaj więcej  


Przetwarzamy Twoje dane 
zgodnie z RODO   

Szczegółowe informacje 
znajdziesz tutaj
 


Inspektor Ochrony Danych
Osobowych FAR
 
Szczegółowe informacje 


Poradniki FAR – seria wydawnicza poświęcona najważniejszym problemom utrudniającym osobom poruszającym się na wózkach  powrót do aktywnego życia. Zapraszamy do czytania »


  Polska Liga Rugby na Wózkach