wtorek, 2023-03-28 Ernesta, Lidii, Ruperta

„Nowa Ja”Zobacz zdjęcia »


W dniach 12-20 lipca 2021 r. w Zespole Pensjonatów w Dolinie Białego w willi „Pan Tadeusz” odbyły się Warsztaty Aktywizacji Zawodowej.

Grupa 8 uczestników w woj. świętokrzyskiego oraz 1 uczestniczka w woj. lubelskiego szczęśliwie dotarła na miejsce 13 lipca. Po zakwaterowaniu w pokojach nieśmiało zeszli na posiłek, gdzie nastąpiła niezręczna cisza. Jednak to były tylko pozory tej fantastycznej i zgranej grupy. Już przy kolacji żartom nie było końca. Każdy uczestnik, jak i kadra zapoznali się w ekspresowym tempie. Beneficjenci z każdym dniem otwierali się coraz bardziej. 

Bliższemu poznaniu pomogły zajęcia z doradcą zawodowym. To on przekazał grupie jak mają się przedstawiać, by ich autoprezentacja była ciekawa i przyciągała uwagę innych. 

Początkowo mówienie o sobie w zupełnie obcej grupie i obcym miejscu sprawiało nie lada wyzwanie, jednak uczestnicy po przeprowadzonych zajęciach nie mieli już z tym najmniejszego problemu. Takie ćwiczenie będzie miało ogromny wpływ na potencjalne efekty rozmów kwalifikacyjnych w przyszłości. Uczestnicy dzięki Warsztatom podnieśli swoją samoocenę, pewność siebie oraz wiarę we własne siły i możliwości. Dzięki Warsztatom każdy uczestnik potrafi zdefiniować swój cel oraz jest odpowiednio zmotywowany by go osiągnąć.

Przez cały okres pobytu uczestnicy WAZ byli bardzo aktywni fizycznie. Chętnie korzystali z zakopiańskich atrakcji. Jedni z większym zainteresowaniem spacerowali po urokliwym szlaku Doliny Białego, inni zaś leniwie wypoczywali w gorących wodach termalnych w ”Aqua-parku”. Dodatkową atrakcją był nowo otwarty Świat saun, gdzie można było się zrelaksować i naładować baterię na kolejne przygody. Uczestnicy także chętnie brali udział w porannych ćwiczeniach ogólnousprawniających.

Dnia 17.07 udało się całą grupą wjechać kolejką linową na Gubałówkę, gdzie można było podziwiać widoki i krajobraz polskich Tatr. Pod koniec pobytu dla trójki śmiałków znalazł się jeszcze czas i pokłady energii, by zdobyć najpopularniejszy szczyt w polskich tatrach- Giewont. Choć pogoda tego dnia nie rozpieszczała, grupa wróciła do pensjonatu szczęśliwa i spełniona. Pozostali po wyczerpujących zakupach na Krupówkach pękali z dumy za trójkę wspaniałych. Zdobycie szczytu i kilka fotek na samej górze pozwoliło na rozładowanie energii.

Każdy z uczestników wyjechał jako nowa osoba, pewna siebie, silniejsza, z większym doświadczeniem życiowym, z większą motywacją do pokonywania barier oraz z pozytywnym nastawieniem na każdy następny dzień.

K.M.
 

 

Projekt finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Fundacji PZU 


 Wybierz województwo:
 dolnośląskiekujawsko-pom.
 lubelskielubuskie
 łódzkiemałopolskie
 mazowieckieopolskie
 podkarpackiepodlaskie
 pomorskieśląskie
 świętokrzyskiewarmińsko-maz.
 wielkopolskiezachodniopom. Projekt MOBILITY 

 – Twoje auto dostosowane do potrzeb
 związanych z niepełnosprawnością

 Z ogromną przyjemnością informujemy,
 że uruchomiony już został Projekt
 MOBILITY,  będący efektem współpracy
 Toyota Motor Poland (TMPL) oraz
 Fundacji Aktywnej  Rehabilitacji „FAR”, 
 którego celem jest zapewnienie osobom 
 z niepełnosprawnością  ruchową
 dostępu do indywidualnie 
 dostosowanych samochodów...

Czytaj więcej 


 Utwórz SUBKONTO w Fundacji Aktywnej
  Rehabilitacji FAR i zbieraj środki na swoją
  rehabilitację. Subkonto można założyć 
  online: https://platformafar.pl/rejestracja  

Czytaj więcej  


Przetwarzamy Twoje dane 
zgodnie z RODO   

Szczegółowe informacje 
znajdziesz tutaj
 


Inspektor Ochrony Danych
Osobowych FAR
 
Szczegółowe informacje 


Poradniki FAR – seria wydawnicza poświęcona najważniejszym problemom utrudniającym osobom poruszającym się na wózkach  powrót do aktywnego życia. Zapraszamy do czytania »


  Polska Liga Rugby na Wózkach