wtorek, 2023-03-28 Ernesta, Lidii, Ruperta

Młodzi i aktywni w WiśleZobacz zdjęcia »

 

28 sierpnia zawitaliśmy do Ośrodka Przygotowań Paraolimpijskich Start w Wiśle, gdzie odbył się Warsztat Aktywizacji Zawodowej w ramach projektu „Kompleksowa aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnością szansą na zdobycie i utrzymanie zatrudnienia II”. Chociaż pogoda nas nie rozpieszczała, to był to dla nas niezwykle udany wyjazd. Wspaniała atmosfera wśród uczestników i kadry pozwalała nam cieszyć się każdym kolejnym dniem, nawet tym ulewnym.

Podczas zajęć z doradcą zawodowym mogliśmy lepiej poznać siebie, swoje predyspozycje zawodowe, nasze mocne i słabsze strony. Dostaliśmy wiele informacji na temat aktywnego poszukiwania pracy, nawiązywania kontaktów z potencjalnymi pracodawcami oraz cenne wskazówki jak przekonać pracodawcę do zatrudnienia. Zajęcia te stały się dla nas inspiracją do pracy nad sobą, nad swoją motywacją i samooceną. Otrzymaliśmy profesjonalne wsparcie i dalsze wskazówki rozwojowe przydatne w poszukiwaniu pracy, a tym samym w realizacji swoich celów i marzeń.

Na warsztacie nie zabrakło również treningu ogólnousprawniającego oraz gier zespołowych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczestników. 

Dodatkowymi treningami były zajęcia z pływania oraz spacery nordic walking, a także niezwykle ważna technika jazdy na wózku. Mieliśmy też niezwykłe szczęście, że w wiślańskim amfiteatrze 3 września zainaugurowano Dni Wisły i na pożegnanie lata odbył się wspaniały koncert Renaty Przemyk, w którym mieliśmy przyjemność uczestniczyć. Dostarczył nam wiele pozytywnych emocji i pięknych muzycznych przeżyć.

Wyjeżdżamy bogatsi w nowe doświadczenia, z nowymi wartościowymi znajomościami, pełni entuzjazmu i nadziei, że uda nam się wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności po powrocie do domu. Całej kadrze dziękujemy za zaangażowanie, a uczestnikom za wytrwałość.

Uczestnicy i kadra WAZ

 

 

Projekt finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Fundacji PZU 


 


 Wybierz województwo:
 dolnośląskiekujawsko-pom.
 lubelskielubuskie
 łódzkiemałopolskie
 mazowieckieopolskie
 podkarpackiepodlaskie
 pomorskieśląskie
 świętokrzyskiewarmińsko-maz.
 wielkopolskiezachodniopom. Projekt MOBILITY 

 – Twoje auto dostosowane do potrzeb
 związanych z niepełnosprawnością

 Z ogromną przyjemnością informujemy,
 że uruchomiony już został Projekt
 MOBILITY,  będący efektem współpracy
 Toyota Motor Poland (TMPL) oraz
 Fundacji Aktywnej  Rehabilitacji „FAR”, 
 którego celem jest zapewnienie osobom 
 z niepełnosprawnością  ruchową
 dostępu do indywidualnie 
 dostosowanych samochodów...

Czytaj więcej 


 Utwórz SUBKONTO w Fundacji Aktywnej
  Rehabilitacji FAR i zbieraj środki na swoją
  rehabilitację. Subkonto można założyć 
  online: https://platformafar.pl/rejestracja  

Czytaj więcej  


Przetwarzamy Twoje dane 
zgodnie z RODO   

Szczegółowe informacje 
znajdziesz tutaj
 


Inspektor Ochrony Danych
Osobowych FAR
 
Szczegółowe informacje 


Poradniki FAR – seria wydawnicza poświęcona najważniejszym problemom utrudniającym osobom poruszającym się na wózkach  powrót do aktywnego życia. Zapraszamy do czytania »


  Polska Liga Rugby na Wózkach