wtorek, 2023-03-28 Ernesta, Lidii, Ruperta

Warsztat Aktywizacji Zawodowej „MAUSZ” 2021Zobacz zdjęcia »

W dniach 28.08-05.09.2021 roku w Ośrodku Szkoleniowo-Rehabilitacyjnym „MAUSZ” w miejscowości Ostrów Mausz odbył się WAZ – czyli Warsztat Aktywizacji Zawodowej dla 10-osobowej grupy osób z różnymi niepełnosprawnościami zorganizowany przez doświadczoną kadrę i wolontariuszy z regionu pomorskiego.

 

Od samego początku panowała miła atmosfera, która sprzyjała integracji uczestników warsztatu. Wszyscy pracowaliśmy nad umiejętnościami samoobsługowymi uczestników. W wolnych chwilach dużo spacerowaliśmy co było relaksem dla mięśni oraz doskonaleniem techniki jazdy na wózku.

Pokazaliśmy uczestnikom warsztatu różne formy aktywności fizycznej, które miały wzmocnić ich kondycję oraz zwiększyć koncentrację na poszczególnych zadaniach. Najwięcej emocji przysporzyły zajęcia z gier i dyscyplin sportowych takich jak: ćwiczenia kondycyjne, tenis stołowy, koszykówka, gra w boccie, bilard, bingo.

Na warsztacie nie zabrakło również zajęć teoretycznych dotyczących funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami prowadzonych przez instruktorów FAR oraz doradztwa zawodowego. Spotkania z doradcą zawodowym miały na celu przekazanie beneficjentom wiedzę i umiejętności przydatne w poruszaniu się na rynku pracy oraz określenie potencjału uczestników w zakresie możliwości podjęcia zatrudnienia. Jednym z głównych zadań spotkań z doradcą było dokładne określenie cech indywidualnych i predyspozycji osób niepełnosprawnych w kontekście wymagań danego zawodu.

Nasi uczestnicy byli bardzo zainteresowani sytuacją na rynku pracy, dlatego podczas zajęć zadawali mnóstwo pytań. na które uzyskiwali wyczerpujących odpowiedzi. Przez cały WAZ wszyscy ciężko pracowaliśmy nad swoimi słabościami, staraliśmy się przełamywać swoje granice i rozwijać swoje umiejętności.

Nasi uczestnicy warsztatów zrobili kolejny krok do samodzielnego, dorosłego życia. Bardzo dziękujemy za spędzenie cudownego, wspólnego czasu, za determinację i za uśmiech, który zawsze widniał na Waszych twarzach, a nie zawsze było łatwo.

Kadra FAR- region pomorski

 

 
Projekt finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Fundacji PZU 
 


 


 Wybierz województwo:
 dolnośląskiekujawsko-pom.
 lubelskielubuskie
 łódzkiemałopolskie
 mazowieckieopolskie
 podkarpackiepodlaskie
 pomorskieśląskie
 świętokrzyskiewarmińsko-maz.
 wielkopolskiezachodniopom. Projekt MOBILITY 

 – Twoje auto dostosowane do potrzeb
 związanych z niepełnosprawnością

 Z ogromną przyjemnością informujemy,
 że uruchomiony już został Projekt
 MOBILITY,  będący efektem współpracy
 Toyota Motor Poland (TMPL) oraz
 Fundacji Aktywnej  Rehabilitacji „FAR”, 
 którego celem jest zapewnienie osobom 
 z niepełnosprawnością  ruchową
 dostępu do indywidualnie 
 dostosowanych samochodów...

Czytaj więcej 


 Utwórz SUBKONTO w Fundacji Aktywnej
  Rehabilitacji FAR i zbieraj środki na swoją
  rehabilitację. Subkonto można założyć 
  online: https://platformafar.pl/rejestracja  

Czytaj więcej  


Przetwarzamy Twoje dane 
zgodnie z RODO   

Szczegółowe informacje 
znajdziesz tutaj
 


Inspektor Ochrony Danych
Osobowych FAR
 
Szczegółowe informacje 


Poradniki FAR – seria wydawnicza poświęcona najważniejszym problemom utrudniającym osobom poruszającym się na wózkach  powrót do aktywnego życia. Zapraszamy do czytania »


  Polska Liga Rugby na Wózkach