wtorek, 2022-07-05 Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Dofinasowanie adaptacji pojazdów

2011-05-06

Informacja dla dysfunkcyjnych kierowców i osób przewożonych na wózkach, o możliwości dofinansowania specjalistycznej adaptacji ich pojazdów.

Informujemy wszystkich zainteresowanych, że Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom – SPiNKa, we współpracy z PZU SA uzyskało prawo i możliwość świadczenia pomocy finansowej dla osób fizycznych, firm i instytucji chcących dokonać specjalistycznej adaptacji swojego pojazdu. Stało się to możliwe dzięki akcesowi PZU SA do grona członków Grupy AMC, w charakterze Partnera Strategicznego.

O dofinansowanie mogą ubiegać się zarówno osoby, które są kierowcami (adaptacja dla kierowcy), jak również te, które wymagają specjalistycznego transportu (adaptacja dla pasażera) będąc pasażerem na wózku. O dofinansowanie mogą występować również firmy i instytucje, które użytkują pojazd przeznaczony dla potrzeb osób niepełnosprawnych (nauka jazdy, transport osób na wózkach). Podkreślamy jednak, że preferowane będą w pierwszej kolejności osoby fizyczne, ponieważ działalność AMC jest nakierowana przede wszystkim na podnoszenie mobilności indywidualnej osób z dysfunkcjami. O rozmiarze wsparcia podmiotów decydować będzie wielkość budżetu, jaki organizacja ma do dyspozycji na ten cel.

Generalne zasady finansowego wsparcia są następujące:

  1. Złożenie do Stowarzyszenia SPiNKa formalnego wniosku o dofinansowanie.
  2. Legitymowanie się aktualnym orzeczeniem lekarskim o posiadanej dysfunkcji narządów ruchu.
  3. Wysokość dofinansowania: do 50% kosztów adaptacji zleconej do wykonania w konsorcjum Auto Mobility Centrum (AMC), którego Liderem jest Stowarzyszenie SPiNKa, nie więcej jednak niż 6,000 zł. (faktura VAT za wykonaną usługę).
  4. Pojazd do adaptacji nie może być starszy niż 5 lat, z przebiegiem nie większym niż 100.000 km.

 

Informacje dodatkowe:

Na stronie Stowarzyszenia SPiNKa (www.spinka.org.pl) prezentujemy pełną ofertę wszystkich rodzajów usług świadczonych przez nowo powstałą organizację: Auto Mobility Centrum w Warszawie.

Zapraszamy do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta Auto Mobility Centrum. Mieści się ono w kompleksie Centrum Usług Wspólnych przy ulicy Powsińskiej 69/71 w Warszawie (wjazd od ulicy Limanowskiego). W sprawie dofinansowania usługi adaptacji pojazdu i innych tematów związanych z motoryzacją osób niepełnosprawnych – pytania prosimy kierować do osób reprezentujących AMC.

Biuro Obsługi Klienta AMC tel. 22 / 694 68 39 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.źródło">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.źródło">źródło: www.spinka.org.pl
 

Kontakt – woj. lubelskie


Biuro FAR
ul. Aleja Kraśnicka 127 p.1, II piętro
20-718 Lublin
tel.: 81 526 10 24, fax: 81 527 13 20
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Godziny otwarcia


Poniedziałek - Środa: 08.00 - 16.00
Czwartek: 10.00 - 18.00
Piątek: 08.00 - 16.00

W związku z utrzymującym się
stanem epidemii, celem zwiększenia
bezpieczeństwa prosimy o wcześ-
niejsze uzgadnianie – telefoniczne 
lub mailowe – terminu wizyty
w biurze Fundacji.
 

Osoba kontaktowa


Magdalena Szpyt
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. kom.: 509 447 065
 

Harmonogram zajęć


Zobacz wszystkie zajęcia »

Ogłoszenia regionalne »