wtorek, 2022-06-28 Florentyny, Ligii, Leona

Sanus Design - Zielona Góra

2013-08-08

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu:

SANUS DESIGN*

Aleksandra Kubiak

Happening

Czas: środa, 14.08. godzina 14:00

Miejsce: Park Tysiąclecia (start: plac obok Letniego Pawilonu)

Instalacja

Czas trwania: 14.08. – 16.09.2013

Miejsce: Park Tysiąclecia (skarpa od strony szpitala)

Sanus design jest efektem kilkumiesięcznej pracy Aleksandry Kubiak w Parku Tysiąclecia. Do współpracy artystka zaprosiła zielonogórskie biuro Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, z którego przedstawicielami wspólnie zaplanowali happening. W ramach tego działania zaproszeni goście – wybrani urzędnicy, radni, przedstawiciele mediów z Zielonej Góry oraz chętni obserwatorzy happeningu zamienią się na chwilę miejscami z osobami niepełnosprawnymi, pokonując wytyczoną trasę na wózkach inwalidzkich. Wspólna akcja zakończy się rozmową, która pomoże określić konkretne problemy użytkowania parku przez osoby niepełnosprawne.

alt

Projekt Aleksandry Kubiak stanowi odpowiedź na zły stan infrastruktury Parku Tysiąclecia, brak podjazdów dla wózków inwalidzkich ale także dziecięcych. Artystka wyszła w swoim działaniu od bliskiego sąsiedztwa szpitala wobec parku. Analizując problem współistnienia tych przestrzeni i ich zależności, w happeningu i instalacji „Sanus design”, wyraźnie wskazuje na konieczność lepszego skomunikowania obu miejsc dla potrzeb pacjentów i ich gości.

Sanus design oznacza w tym przypadku projektowanie uniwersalne dla zdrowia, tak by przestrzeń publiczna mogła być dostępna dla wszystkich mieszkańców miasta i nie zagrażała ich bezpieczeństwu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na wydarzenie „Sanus design” w środę o godzinie 14:00. 

Aleksandra Kubiak jest performerką i artystką wizualną. Studiowała edukację artystyczną na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. W latach 2001-2013 tworzyła z Karoliną Wiktor Grupę Sędzia Główny. Po zawieszeniu działalności grupy artystka wznowiła działalność indywidualną, w której przenosi doświadczenie z pola performance na pracę z udziałem publiczności. Interesuje się społecznym oddziaływaniem sztuki. Od 2012 roku jest doktorantką na Interdyscyplinarnych Studiach Doktoranckich Wydziale Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. 

Prowadzenie happeningu: Tomasz  Bortnowski, Bogusław Glaz

Realizacja instalacji: Aleksandra Kubiak i Marcin Kubiak

Organizatorzy: Fundacja Salony, BWA Zielona Góra

Współpraca: Fundacja Aktywnej Rehabilitacji

Patroni Medialni: Magazyn Miasta, Res Publica Nowa, Radio Zielona Góra

Happening i instalacja „Sanus Design” są częścią projektu: „Park Tysiąclecia. Próby, szkice, scenariusze nowej przestrzeni publicznej”.

 
Projekt jest realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Austriackiego Forum Kultury w Warszawie oraz przy pomocy finansowej Urzędu Miasta Zielona Góra 

*sanus znaczy zdrowy

 

Kontakt – woj. lubuskie


Biuro FAR
ul. Podgórna 5 (pokój 308 i 309)
65-057 Zielona Góra
tel.: 68 324 12 08, fax: 68 324 12 16
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  
 


 

Godziny otwarcia


Biuro czynne jest codziennie
od 7.00 do 15.00

W związku z utrzymującym się
stanem epidemii, celem zwiększenia
bezpieczeństwa prosimy o wcześ-
niejsze uzgadnianie – telefoniczne 
lub mailowe – terminu wizyty
w biurze Fundacji.
 

Pełnomocnik FAR


Magdalena Piechowska
tel:  509 447 070
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Harmonogram zajęć


Harmonogram zajęć »


Ogłoszenia regionalne »