czwartek, 2022-08-11 Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Kraków - Obóz dla dzieci i młodzieży

2015-09-03


Obóz Aktywnej Rehabilitacji dla dzieci. Kraków, 01-13.07.2015r.          Przy pięknej, słonecznej pogodzie w Ośrodku Sportu i Rekreacji „Kolna” w Krakowie, odbył się, pełen niezapomnianych wrażeń, obóz z projektu „Kompleksowa aktywizacja społeczna dzieci w wieku 4-16 lat poruszających się na wózku inwalidzkim”. Nasze dzieci: Weronika, Nikola, Zuzia, Gosia, Antek, Hubert, Kuba, Karol, Konrad i Wojtek dzielnie zmagały się ze wszystkimi postawionymi przed nimi zadaniami. Nie zabrakło w tym ogromnej dawki humoru, zabawy i pozytywnej energii, którą emanowali wszyscy, przez cały czas trwania obozu.          Tematem przewodnim obozu był motyw indiański. Dzieci, aby być pełnoprawnymi członkami naszej wioski, musiały przejść podczas chrztu, przez szereg prób, które sprawdziły ich odwagę, męstwo i zaradność. Oczywiście wszyscy świetnie poradzili sobie z zadaniami i dostali nowe indiańskie imiona. Już jako Indianie wybraliśmy się wszyscy na bardzo pouczającą i wesołą wycieczkę do „Wiosek Świata”, gdzie dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat kultury i tradycji plemion z całego świata. Na zakończenie nasi uczestnicy zostali podzieleni na dwa plemiona, które rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach tj. strzelanie z łuku, czy przeciąganie liny.

          Codziennie mali Indianie zdobywali cenne umiejętności podczas zajęć prowadzonych przez naszych Instruktorów. Wzmacniali się w czasie treningów  ogólnokondycyjnych, doskonalili technikę jazdy na wózku, oswajali się z wodą i poprawiali swoje umiejętności pływackie podczas zajęć na basenie. Jak się okazało nieobca naszym dzieciom jest również rywalizacja sportowa. Szybko przyswojone zostały także przepisy dyscyplin sportowych tj. boccia, która wzbudziła wielkie emocje i zainteresowanie. Kolejną z atrakcji obozu była możliwość sprawdzenia swoich sił w pływaniu kajakiem. Wszystko odbywało się pod czujnym okiem kadry. Ostatni wieczór był pełen emocji i świetnej zabawy. Oprócz uroczystej kolacji i imprezy przygotowany został program artystyczny, w którym nasi Kadrowicze dali popis tańca synchronicznego oraz pokazów cyrkowych.          Dzieci wyjechały z obozu pełne nowych doświadczeń, przeżyć i umiejętności, które na pewno uda im się w przyszłości wykorzystać.
          Dziękujemy Wszystkim za ogrom pracy i zaangażowanie. Życzymy zarówno Dzieciom, jak i Rodzicom energii i wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów.
                                                                                              Powodzenia i do zobaczenia!                                                                                                                                        F.C.  

Kontakt – woj. małopolskie


Biuro FAR
ul. Jana Woronicza 3
31-409 Kraków
tel:  509 447 061
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

Godziny otwarcia


Poniedziałek: 07.00 - 15.00
Wtorek: 07.00 - 15.00
Środa: 07.00 - 15.00
Czwartek: 10.00 - 18.00
Piątek: 07.00 - 15.00

W związku z utrzymującym się
stanem epidemii, celem zwiększenia
bezpieczeństwa prosimy o wcześ-
niejsze uzgadnianie – telefoniczne 
lub mailowe – terminu wizyty
w biurze Fundacji.
 

Osoba kontaktowa


Jolanta Dusza 
tel: 606 574 235
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Harmonogram zajęć


Zobacz wszystkie zajęcia »

Ogłoszenia regionalne »