środa, 2022-08-17 Anity, Elizy, Mirona

Obóz - Wisła

2015-11-18


Małopolski oddział w dniach 05.10.2015-11.10.2015 zorganizował Sportowy Obóz Aktywnej Rehabilitacji w pięknym mieście Wisła, które położone jest w samym sercu Beskidów.
Już w pierwszy dzień przyjazdu, Kadra mogła przywitać swoich Uczestników i ugościć ich w Ośrodku Przygotowań Paraolimpijskich „START”. W tym samym dniu, przeprowadzone było spotkanie integracyjne, na którym wszyscy mogli się wzajemnie lepiej poznać oraz wprowadzono Uczestników w program i regulamin obozu. Wieczorem nasi podopieczni zostali poddani testom sprawnościowym, aby móc ocenić ich poziom aktywności fizycznej oraz podzielić wszystkich na dwie grupy, w których będą pracować przez cały obóz na zajęciach sportowych.Początek października był bardzo słoneczny, dlatego w drugi dzień obozu wybraliśmy się na technikę jazdy w terenie, podczas której mogliśmy się zapoznać z piękną okolicą nieopodal Deptaku, a prócz zwiedzania , nasi Uczestnicy sprawnie trenowali technikę jazdy po nierównym podłożu oraz przejazd przez elementy infrastruktury, pod czujną asekuracją Kadry chodzącej.
Każdego dnia Kadra przygotowywała dla swoich Podopiecznych różne dyscypliny sportowe, aby każdy mógł zostać wprowadzony w zasady gier, a także by wszyscy sprawdzili swoje umiejętności i możliwości w poszczególnych sportach. Na przestrzeni tygodnia, udało nam się przeprowadzić dyscypliny takie jak: piłka ręczna, piłka toczona, koszykówka, boccia oraz tenis stołowy. Oprócz dziedzin sportowych, organizowane były także dla naszych Uczestników treningi ogólnokondycyjne i siłownia dla wzmocnienia siły, koordynacji, wydolności oraz zręczności, jak również zajęcia z samoobsługi, aby móc popracować nad czynnościami i trudnościami dnia codziennego za pośrednictwem rad Kadry wózkowej. Dodatkowo prowadzone były zajęcia w środowisku wodnym, gdzie na basenie nasi Uczestnicy również mogli się sprawdzić pod szczególną asekuracją Kadry. Oprócz odprężenia nasi Pływacy mogli nauczyć się sprawnie poruszać w wodzie, a niektórzy nawet samodzielnie pływać. Usprawnianie naszych Podopiecznych nie mogło też odbyć się bez techniki jazdy, która w poszczególnych dniach przeplatała się między zajęciami sportowymi.Podczas obozu Uczestnicy także brali udział w pogadankach, aby oprócz kondycji, także wzbogacić ich wiedzę. Tematy prowadzone w ciągu obozu to: budowa wózka, urologia, odleżyny, seks i prokreacja, uprawnienia osób niepełnosprawnych, teoria sportów oraz wpływ niepełnosprawności na funkcjonowanie osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
W przedostatni dzień, kiedy pogoda ponownie dopisała, wszyscy wybrali się na Deptak w Wiśle, gdzie poza zwiedzaniem można było kupić pamiątki dla bliskich. Tego samego dnia przygotowana została uroczysta kolacja w celu podziękowania i pogratulowania wszystkim za pokonanie trudów Obozu Sportowego oraz za cudowną współpracę. Atmosfera na obozie była bardzo przyjemna, od samego początku wszyscy Kadrowicze i Uczestnicy wzajemnie nawiązali porozumienie, z którego wyniknęła owocna współpraca na wszystkich zajęciach. Mimo dużej rozbieżności wiekowej cały obóz przebiegł w przyjaznym i pełnym humoru nastroju, który spowodował, że następnego dnia pożegnanie i wyjazd do domu okazał się niełatwy. Będziemy tęsknić!


 

Kontakt – woj. małopolskie


Biuro FAR
ul. Jana Woronicza 3
31-409 Kraków
tel:  509 447 061
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

Godziny otwarcia


Poniedziałek: 07.00 - 15.00
Wtorek: 07.00 - 15.00
Środa: 07.00 - 15.00
Czwartek: 10.00 - 18.00
Piątek: 07.00 - 15.00

W związku z utrzymującym się
stanem epidemii, celem zwiększenia
bezpieczeństwa prosimy o wcześ-
niejsze uzgadnianie – telefoniczne 
lub mailowe – terminu wizyty
w biurze Fundacji.
 

Osoba kontaktowa


Jolanta Dusza 
tel: 606 574 235
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Harmonogram zajęć


Zobacz wszystkie zajęcia »

Ogłoszenia regionalne »