czwartek, 2022-08-11 Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Lider rodziców

2013-01-25

altFundacja Aktywnej Rehabilitacji już od prawie 25 lat zajmuje się osobami poruszającymi się na wózkach, w tym, od 15 lat, dziećmi i młodzieżą z przepukliną oponowo-rdzeniową. Staramy się o stworzenie systemu ciągłego procesu rehabilitacji i aktywizacji uczestników naszych zajęć. Jest on konieczny dla osiągnięcia pozytywnych rezultatów w procesie rozwoju, dojrzewania i dorastania dzieci z niepełnosprawnością ruchową. Tylko taki tok działań pozwoli dziecku na wózku stać się dorosłym niezależnym obywatelem w społeczeństwie.

Oczywiście, trudno nam będzie realizować nasze zamierzenia, jeśli nie zadbamy o właściwą komunikację z rodzicami. Jak wiadomo, narodziny dziecka z niepełnosprawnością powodują w znacznym stopniu dezorganizację życia rodziny, co z kolei przekłada się na trudności w harmonijnym funkcjonowaniu wszystkich jej członków.

Dlatego podstawowym zadaniem w tym zakresie powinno być udzielenie wsparcia w pełnym zaakceptowaniu niepełnosprawności  zarówno przez dzieci, jak i  przez ich rodziców. Rodzice, którzy przejdą taką drogę i zaakceptują sytuację dziecka i swoją. Będą w stanie nie tylko lepiej funkcjonować we własnej rodzinie ale także być nieocenionym wsparciem dla innych rodziców.

Stąd powstała idea programu o nazwie Lider rodziców, w ramach którego rodzice z doświadczeniem i wiedzą będą mogli stać się mentorami i powiernikami dla tych, którzy dopiero wkraczają w życie z dzieckiem na wózku.

FAR idąc śladem własnych doświadczeń w stosowaniu zasady wzorca osobowego wśród osób na wózkach, postanowił poszerzyć swoje szeregi o kompetentnych, chętnych i zaangażowanych wolontariuszy jakimi są rodzice dziś już dorosłych zaktywizowanych i samodzielnych dzieci – czyli, po trosze, dzieło naszych rąk… :)

W dniach 18-20 stycznia 2013 r. w Warszawie przeprowadzono pierwsze z serii szkoleń dla rodziców, którzy zadeklarowali chęć współpracy z FAR. To był pracowity i interesujący weekend zarówno dla uczestników jak i kadry. Kontynuacja zaplanowana jest na 01-03 lutego. O rezultatach i odsumowaniu całości projektu będziemy informować na bieżąco.

Kontakt – woj. mazowieckie


Biuro FAR
ul. Inspektowa 1, 02-711 Warszawa
tel./fax: 22 858 75 39
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

Godziny otwarcia


Poniedziałek - Środa: 08.00 - 16.00
Czwartek: 10.00 - 18.00
Piątek: 08.00 - 16.00

W związku z utrzymującym się
stanem epidemii, celem zwiększenia
bezpieczeństwa prosimy o wcześ-
niejsze uzgadnianie – telefoniczne 
lub mailowe – terminu wizyty
w biurze Fundacji.
 

p.o. Pełnomocnika FAR


Justyna Kułakowska
tel.: 512 731 187
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Harmonogram zajęć


DOAR - Technika jazdy, trening ogólnokondycyjny
Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji
Tor Łyżwiarski "STEGNY"
ul. Inspektowa 1, Warszawa
Wtorek: 12.00-16.00

 Zobacz wszystkie zajęcia »


O
głoszenia regionalne »