czwartek, 2022-08-11 Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Przekaż nam swój 1% podatku

2016-01-18

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji "FAR" to wyjątkowa organizacja:
ludzie na wózkach pomagają innym wózkowiczom.

Co roku w Polsce na wózku inwalidzkim siada około 500 osób - na trwałe.

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji oferuje osobom ze znacznym stopniem niepełnosprawności poruszającym sie na wózkach inwalidzkich kompleksowy program aktywizacji społeczno - zawodwej oparty o intensywny trening sportowy. Uczestnicy programu uczą się, jak odzyskać niezależność. Uczą się na nowo wszystkich czynności samoobsługowych: samodzielnego ubierania się i mycia, przesiadania z wózka na łózko, do samochodu, funkcjonowania w domu, korzystania z komunikacji miejskiej, techniki jazdy na wózku inwalidzkim, ktore pozwola im pokonać krawężniki czy nawet schody.
W rezultacie wracają do czynnego życia społecznego,
do nauki, pracy, odbudowują relacje, zakładają rodziny.


To ważne nie tylko ze względu na przywracanie godności - aby znowu móc decydować samemu o sobie i móc samodzielnie żyć;
to ważne także z punktu widzenia ekonomii - zamiast korzystać z systemu wsparcia można, tak jak inni, normalnie pracować.Naszą pomoc oferujemy również rodzinom i opiekunom osób niepełnosprawnych.
Bazując na wieloletnim doświadczeniu, służymy im wsparciem w staraniach o normalne życie. Zależy nam również na tym, aby dzieci poruszające się na wózkach nie były izolowane od swoich pełnosprawnych kolegów, aby uczyły się samodzielności i by chciały smiało realizować swoje pasje oraz marzenia.
Aktywna rehabilitacja jest tak skutecznym systemem przywracania ludziom sprawności, że "eksportujemy" ją w świat - między innymi do Wietnamu, Indii, Nepalu, Malezji, Zimbabwe, Ugandy, Białorusi, Gruzji, na Ukrainę. Wszędzie tam polscy instruktorzy na wózkach wprowadzili aktywną rehabilitację.

Będziemy wdzięczni, jeśli uznają Państwo, że warto przekazać nam 1% Państwa podatku: te pieniądze finansują odzyskiwanie niezależności.

Serdecznie dziękujemy,
Fundacja Aktywnej Rehabilitacji

 

Aby podarować nam 1% podatku wystarczy, wypełniając odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT, wpisać numer KRS: 0000032645

Kontakt – woj. opolskie

 

 

Pełnomocnik FAR


Adam Bartków
tel: 
508 015 914
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Harmonogram zajęć


Technika jazdy,
trening ogólnokondycyjny, samoobsługa.

Hala Sportowa
Opolskiego Centrum Rehabilitacji
w Korfantowie.
ul. Wyzwolenia 11, 48-317 Korfantów
2 i 4  sobota  miesiąca,
godz.: 11.00 – 13.00

Zobacz wszystkie zajęcia »


Ogłoszenia regionalne »