czwartek, 2022-08-11 Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Namysłowskie stereotypy zamalowane

2012-12-10

W dniu 1 grudnia 2012 r. o godzinie 12.00 w Namysłowie przy ul. Dworcowej 5a, na długiej szarej ścianie,  zawisły szablony dotyczące Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych. Przy promieniach ciepłego słońca i pozytywnej energii ludzi zebranych na chodniku, chwyciliśmy za puszki z farbą i wałki.  Atmosfera była niesamowita, pomimo niskiej temperatury każdy na swojej twarzy ozdobiony był w szeroki uśmiech.

Pierwsze pociągnięcie farbą należało do organizatora, później za puszki chwycili wolontariusze z opolskiego oddziału Fundacji Aktywnej Rehabilitacji , aż wreszcie za zamalowywanie stereotypów  wzięły się osoby niepełnosprawne.  Zagościli u nas uczniowie  z Zespołu Szkół Specjalnych  im. A. Mickiewicza wraz z gronem pedagogicznym, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej i wychowankowie Domu Dziecka z Namysłowa.  Kolejka do malowania nie kończyła się,  a ściana szybko pokrywała się farbą.  Wszyscy byli bardzo ciekawi co kryje się pod szablonami i jaki efekt końcowy będzie po zdjęciu ich ze ścinany. Podczas zamalowywania stereotypów odbyła się również akcja informacyjna dotycząca Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych,  a mianowicie nasz instruktor  FAR Sebastian,  wręczał zaciekawionym przechodniom kolorowe ulotki o Konwencji. Była  to doskonała okazja do przełamania bariery wizji o niepełnosprawności  naszych mieszkańców.

Wieczorne MURALE zaczęły się o godzinie 17.00 tego samego dnia.  Okrojona ekipa 6 wytrwałych FAR-owiczów porzucając szablony i spraye, przerzuciła  się na farby, pędzle i projektor. Do już powstałych postaci z konwencji dołączyły murale dotyczące kampanii „ Pełnoprawni i aktywni”.   Do późnych godzin nocnych kończyliśmy malowanie, aby następnego dnia  gotowe murale mogły ujrzeć światło dzienne.

Specjalne podziękowania dla wytrwałych FAR-owiczów : EWELINY, OLI, DOROTY, SEBASTIANA i PAWŁA.

 

aut. Jarosław Mielczarek

alt

 

 

Kontakt – woj. opolskie

 

 

Pełnomocnik FAR


Adam Bartków
tel: 
508 015 914
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Harmonogram zajęć


Technika jazdy,
trening ogólnokondycyjny, samoobsługa.

Hala Sportowa
Opolskiego Centrum Rehabilitacji
w Korfantowie.
ul. Wyzwolenia 11, 48-317 Korfantów
2 i 4  sobota  miesiąca,
godz.: 11.00 – 13.00

Zobacz wszystkie zajęcia »


Ogłoszenia regionalne »