Na zdjęciu - uczestnicy drugiego szkolenia wolontariuszy w woj. mazowieckim w ramach programu "Wolontariat w FAR jest też dla Ciebie", które odbyło się 18.05.2024 r.

Drugie mazowieckie szkolenie dla wolontariuszy

W sobotę 18.05.2024 r. mieliśmy okazję przeprowadzić już drugie szkolenie dla wolontariuszy z woj. mazowieckiego w ramach projektu „Wolontariat w FAR jest też dla Ciebie”.

Szkolenie obejmowało szeroki zakres tematyczny, min: wózek inwalidzki – narzędzie do poruszania (rodzaje, budowa, dopasowanie), problemy fizjologiczne (urologia u osób z URK i POR, pęcherz neurogenny, jelito neurogenne, odleżyny), technika jazdy (pokonywanie przeszkód wózkiem inwalidzkim, asekuracja os. z niepełnoprawnością w trakcie treningu technik jazdy).

Wolontariusze byli zaangażowani w każdy temat, uczestniczyli bardzo aktywnie w dyskusji jaki i w działaniach które wymagały ruchu. Dziękujemy bardzo za Wasz udział i do zobaczenia na kolejnych spotkaniach!

Szkolenie zostało sfinansowana ze środków Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ramach #KorpusuSolidarności – Rządowego Programu Wspierania
i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018-2030 – Edycja 2023, z Funduszu Wspierania Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

logo - Komitet do Spraw Pożytku Publicznego, logo - Narodowy Instytut Wolności, logo - Korpus Solidarności