Gościliśmy naszych przyjaciół z Grupy Aktywnej Rehabilitacji z Ukrainy

W dniach 13-14 lutego 2023 gościliśmy naszych przyjaciół z Grupy Aktywnej Rehabilitacji z Ukrainy, w tym prezesa Zarządu Witalija Pcholkina oraz członkinię Zarządu Ulyanę Pcholkinę.

Od pierwszych dni zbrojnej agresji rosyjskiej na terytorium Ukrainy wspólnie angażujemy się w działania zmierzające z jednej strony do czynnej pomocy osobom przebywającym aktualnie na terytorium Polski, ale także wsparciu na terenach objętymi działaniami zbrojnymi.

Nadal szukamy skutecznych rozwiązań umożliwiających efektywną pomoc oraz odbudowę struktur naszej bratniej organizacji w Ukrainie. W trakcie ostatniej wizyty w Warszawie szczegółowo omówiliśmy bieżące działania oraz kierunki dalszej współpracy.

Grupa Aktywnej Rehabilitacji w Ukrainie czynnie angażuje się w działania pomocowe. W ostatnim czasie ich przedstawiciele zostali odznaczeni za zaangażowanie we wsparcie armii przez Głównego Dowódcę Sił Zbrojnych Ukrainy. Jednocześnie 5 grudnia, w Międzynarodowym Dniu Wolontariusza, Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wyróżnił Grupę Aktywnej Rehabilitacji wśród 50 ukraińskich organizacji wolontariackich, które od 2014 roku znacząco przybliżyły Ukrainę do zwycięstwa. Zachęcamy do śledzenia aktywności oraz wspierania naszych przyjaciół z Ukrainy.

Wiele informacji znajdziecie na stronie internetowej https://gar.org.ua/
oraz na FB https://www.facebook.com/ngogarua