Zdjęcie uczestników kongresu ESCIF w Berlinie. Wszyscy unoszą nad głowami otwarte jasnoniebieskie parasolki, w tle Brama Brandenburska. Kongres ESCIF, 22-25.05.2024

Kongres ESCIF w Berlinie

W dniach 22-25 maja 2024 roku w Berlinie odbył się coroczny kongres ESCIF (European Spinal Cord Injury Federation). Od zeszłego roku Fundacja Aktywnej Rehabilitacji jest członkiem tej Federacji. Tegoroczny kongres odbył się pod hasłem „The Politics of Participation”. Wśród prelegentów znalazła się spora liczba osób reprezentujących świat polityki z takich krajów jak Niemcy, Włochy, Austria. Prezentowali oni koncepcję obecnej polityki względem osób z uszkodzeniem rdzenia kręgowego, ale również plany związane z wprowadzeniem szeregu udogodnień natury ustawodawczej, w tym asystencji osobistej oraz poprawy dostępności architektonicznej. Poza formułą prelekcji odbyły się również warsztaty, na których prezentowano pozytywne zmiany polityczne wprowadzone już w poszczególnych krajach. Jeszcze w czerwcu odbędą się warsztaty online, będące kontynuacją pracy rozpoczętej w Berlinie.

Naszą Fundację reprezentowała dwuosobowa delegacja instruktorów aktywnej rehabilitacji – osoby z uszkodzeniem rdzenia kręgowego i fizjoterapeuty.

http://www.escif.org/2024-berlin/