Uczestnicy obozu Aktywnej Rehabolitacji w Żaganiu 09-17.07.2023 r.

Lipcowy obozu Aktywnej Rehabilitacji dla dzieci w Żaganiu

Za nami wspaniały czas obozu Aktywnej Rehabilitacji, który odbył się Żaganiu, w ośrodku ARENA, w terminie 9-17 lipca 2023 roku.

Dzieci miały przyjemność uczestniczyć w zajęciach, które zadbały o poprawę techniki jazdy oraz nauczenie odpowiedniego poruszania się w terenie. Instruktorzy zademonstrowali, w jaki sposób radzić sobie podczas niespodziewanego upadku oraz jak prosić o pomoc przechodniów.

W czasie obozu dzieci miały przyjemność uczestniczyć w zajęciach treningu ogólnousprawniającego, który miał na celu wzmocnienie siły mięśniowej, naukę odpowiednich wzorców ruchowych podczas ćwiczeń oraz w jaki sposób rozluźniać swoje ciało. Jedną z ulubionych form spędzania zajęć w upalne dni były zajęcia na basenie, dzieci pod opieką kadry oswajały się z wodą i uczyły się nowych technik pływania.

Podczas obozu dla naszych podopiecznych organizowane były różnorodne atrakcje, takie jak spotkanie z paraolimpijczykiem Tomaszem Jakimczukiem , festyn z malowaniem twarzy , FARTRUCKIEM oraz wieloma innymi konkurencjami Dzielne dzieci przystąpiły do egzaminu na prawo jazdy, był to bardzo trudny moment, była sprawdzana wiedza teoretyczna oraz praktyczna, na szczęście wszystkim udało się szczęśliwie ukończyć egzamin.

Niestety obóz wielkimi krokami dobiegł końca, kadra przygotowała uroczyste zakończenie dla dzieci i rodziców. Wszyscy podopieczni zostali nagrodzeni dyplomem i drobnymi upominkami, a na koniec wszyscy bawili się na dyskotece.

zdj. Zajęcia na sali, obóz dla dzieci w Żaganiu

To był piękny czas dla wszystkich uczestników obozu, mamy nadzieję, że wszystkie dzieci miło będą wspominać te chwile i widzimy się za rok!

Projekt finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Logo Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych