Nad jeziorem Niegocin – grupowe zdjęcie uczestników obozu Aktywnej Rehabilitacji w Wilkasach 24.09-05.10.2023

Męskie Granie w Wilkasach 24.09-05.10.2023

Już 5 listopada w Spale rozpocznie się długo wyczekiwany obóz kobiecy. Tymczasem, dokładnie miesiąc wcześniej tj. 5 października w Wilkasach zakończył się Obóz Aktywnej Rehabilitacji… niespodziewanie męski .

24 września do ośrodka nad jeziorem Niegocin zawitało dziewięciu reprezentantów województwa Warmińsko-Mazurskiego i jeden dzielny reprezentant Pomorza. Skład prawie jak cała drużyna piłkarska, no może bez bramkarza bo nikt nie miał zamiaru bronić tylko atakować swoje słabości i ograniczenia. Niczym piłkarze na zwołanie selekcjonera tak i ta niesamowita dziesiątka śmiałków podjęła wyzwanie by przygotować się do najważniejszej rozgrywki- walki o samodzielność.

Jak na prawdziwym zgrupowaniu od pobudki o 7:03 do późnego wieczora uczestnicy wylewali siódme poty na treningach pod okiem doświadczonych członków kadry, którzy niczym trenerzy prezentowali różne sposoby na pokonywanie codziennych trudności. By pokonać tak uciążliwego przeciwnika jakim są ograniczenia, trzeba było opanować grę ofensywą czyli jak atakować krawężniki, podjazdy, schody, jak i grę defensywną czyli jak bronić się przed odleżynami, spastycznością czy problemami urologicznymi.

Niesamowite zaangażowanie wszystkich „zawodników” z dnia na dzień przynosiło efekty i nasz główny rywal stawał się coraz mniej straszny. Pełni wiary we własne możliwości nasi „gracze” wrócili do domów by rozegrać swój najważniejszy mecz, w którym stawką będzie samodzielność. Widząc co osiągnęli na obozie, śmiało możemy obstawiać wynik u bukmacherów na ich zwycięstwo!

Obóz Aktywnej Rehabilitacji zrealizowano w ramach projektu „Kompleksowa aktywizacja społeczna osób poruszających się na wózku inwalidzkim VIII” finansowanego przez PFRON.

Logo Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych