Zdjęcie zbiorowe (we wnętrzu) uczestników obozu Aktywnej Rehabilitacji , który odbył się w Zgierzu w dniach 31.07-11.08.2023 r.

Obóz Aktywnej Rehabilitacji w Zgierzu

W dniach 31.07-11.08.2023 w ramach projektu „Kompleksowa Aktywizacja Społeczna osób poruszających się na wózku inwalidzkim VIII” został zorganizowany Obóz Aktywnej Rehabilitacji, miejscem realizacji był kompleks sportowo-wypoczynkowy Stacja Nowa Gdynia w Zgierzu/k Łodzi.

W trakcie trwania obozu 10 uczestników szlifowało swoje umiejętności w poruszaniu się na wózku inwalidzkim, pracowało nad poprawą swojej sprawności fizycznej na treningach ogólnousprawniających oraz dodatkowo część grupy doskonaliła swoje umiejętności pływackie na basenie. Oprócz standardowych treningów mieli również możliwość przyswojenia wiedzy z zakresu tematyki powiązanej właśnie z niepełnosprawnością, przykładowo aspekty medyczne, urologiczne, prawne czy też sportowe.

Odskocznią od codziennych zmagań na treningachbyły warsztaty oraz zajęcia integracyjne, muzyczne,gry i zabawy rozwijające współprace w grupie oraz indywidualne działania jak również motorykę małą. Wieczorami śmiechów nie było końca. Dodatkowo jednego dnia wybraliśmy się na spacer po mieście, odwiedziliśmy Stary Młyn w Zgierzu gdzie mogliśmy podziwiać tamtejszą wystawę, części z nas nawet udało się przejechać miejscowymi tramwajami.

Na treningach poruszaliśmy wiele aspektów, które według uczestników nie były możliwe jako dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim, doświadczona kadra z chęcią dzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu sportu osób z niepełnosprawnością, dzięki temu beneficjenci mogli dostrzec, że sami mogą bardzo wiele, bo do tego wystarczy tylko chęć do działania.

Ostatniego dnia treningowego ponownie sprawdziliśmy się na testach sprawnościowych, co pokazało jak duży progres można osiągnąć w ciągu całego obozu. Wieczorem dokonaliśmy uroczystego wręczenia dyplomów po czym wybraliśmy się na zewnątrz gdzie czekał na nas grill, tam wszyscy wspominaliśmy cały obóz, a najwytrwalsi prześpiewali dziesiątki piosenek przy akordeonie i ognisku . 🙂