obóz Alktywnej Rehabilitacji drugiego stopnia dla dzieci w Czudcu. zdjęcie uczestników 01.08.2023 r.

Obóz AR w Czudcu 24.07 – 01.08.2023 r.

W dniach 24.07-01.08.2023 r. w Czudcu odbył się obóz młodzieżowy FAR regionu lubelskiego, podczas którego piętnaścioro uczestników każdego dnia brało udział w zajęciach techniki jazdy, doskonaląc umiejętności jazdy na wózku inwalidzkim, treningach ogólnokondycyjnych, na których kształtowali zdolności motoryczne oraz treningach samoobsługi i warsztatach edukacyjnych. Grali także w gry zespołowe takie jak np. najbardziej lubiana piłka toczona i poznawali dyscypliny sportowe: boccia oraz łucznictwo.

Nie zabrakło także czasu na zajęcia świetlicowe, na których uczestnicy robili m.in. bransoletki, ozdabiali worki czy tworzyli figurki z koralików. Uczestnicy brali także udział w  „FAR ma talent”, na którym mieli możliwość zaprezentowania swoich talentów, minimaratonie, na którym mogli sprawdzić swoje umiejętności zdobyte na zajęciach oraz znaleźć wyjście z labiryntu i grze terenowej, w której musieli wykonać różne zadania takie jak m.in. ułożenie obozowej piosenki.

Dużą dawkę śmiechu zapewnił nam teleturniej muzyczny, w którym wzięli udział uczestnicy, ale i kadra. Integracji sprzyjało także muzykowanie przy ognisku oraz dyskoteka. Przez cały okres obozu obowiązywała waluta zwana „FARmonetą”. Można było je zdobywać za przestrzeganie regulaminu, ale także za szczególne osiągnięcia obozowe. Pod koniec obozu za zdobyte monety uczestnicy kupowali przekąski oraz napoje na seans filmowy. W „kinie FAR” wyświetlano wzruszający film „Coco”.

Spędziliśmy cudowny czas ze wspaniałymi ludźmi. Szkoda nam było się żegnać, ale widzimy się już niedługo na zajęciach regionalnych! 😉 Wszystkim uczestnikom oraz kadrze serdecznie dziękujemy!!