Zdjęcie grupy uczestników obozu Aktywnej Rehabilitacji – Kołobrzeg 10-21.10.2023

Obóz AR w Kołobrzegu

W dniach 10-21.09.2023 roku w ramach projektu „Kompleksowa Aktywizacja Społeczna osób poruszających się na wózku inwalidzkim VIII” został zorganizowany Obóz Aktywnej Rehabilitacji, miejscem realizacji był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu.

W trakcie trwania obozu 20 uczestników z województw dolnośląskiego oraz zachodniopomorskiego doskonaliło swoje umiejętności w technice poruszania się na wózku inwalidzkim, rozwijało swoją tężyznę fizyczną podczas treningów ogólnousprawniających a także próbowali swoich sił na zajęciach basenowych. Poza treningami sportowymi odbyły się również zajęcia merytoryczne z zakresu edukacji prozdrowotnej czy prawnej.

Ale nie samym sportem człowiek żyje! Dlatego część naszego czasu wypełniały nam zajęcia integracyjne, które zdominowała rywalizacja w bingo, gry i zabawy zapewniające integrację i rozwój współpracy grupowej. Nie mogliśmy również nie wykorzystać pięknych okoliczności przyrody, która umilała nam czas podczas spacerów, racząc nas ogromną ilością promieni słonecznych.

Ciężką pracę podczas obozu wynagrodziliśmy sobie urokliwym rejsem redowym po Morzu Bałtyckim statkiem Jantar. Zwieńczeniem obozu były uroczysta kolacja oraz wręczenie dyplomów.

Projekt finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Logo Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych