Uczestnicy obozu dla młodzieży w parku

Obóz dla młodzieży w Stacji Nowa Gdynia

W dniach 14-23.06.2023 r. w ramach projektu: „Kompleksowa aktywizacja społeczna dzieci w wieku 4-16 lat poruszających się na wózku inwalidzkim VIII” odbył się Obóz Aktywnej Rehabilitacji dla młodzieży w Stacji Nowa Gdynia w Zgierzu z ramienia regionu mazowieckiego.

Głównymi celami obozu było pozyskanie wiedzy oraz doświadczenia przez uczestników o nowe umiejętności takie jak: szkolenie się w zakresie pokonywania przeszkód architektonicznych występujących w życiu codziennym na wózku inwalidzkim podczas treningów jazdy, wzmocnienie siły mięśni oraz poprawę koordynacji na treningach ogólnousprawniających, oswojenie z wodą i nauki pływania na zajęciach w basenie, treningi samoobsługi mające na celu poprawienie czynności dnia codziennego.

Kadra obozowa oprócz prowadzenia głównych treningów zapewniała uczestnikom również czas na rozrywkę bo nie samą pracą człowiek żyje a mianowicie: Karaoke, grę w Bingo czy seans filmowy „Epoka Lodowcowa 5” – zajęcia te miały poniekąd charakter zacieśniający więzi koleżeńskie pomiędzy uczestnikami.

Nie zabrakło również jak na każdy obóz przystało Gry Terenowej podczas, której uczestnicy podzieleni na grupy musieli się zmierzyć z wyzwaniami stworzonymi przez kadrę, gdzie mogli wykazać się sprytem i umiejętnościami zdobytymi podczas trwania obozu.

Uwieńczeniem obozu była zorganizowana dyskoteka, gdzie kadra wraz z uczestnikami bawiła się do hitów z pierwszych list przebojów wraz z wręczeniem dyplomów uczestnikom za zdobytą wiedzę podczas jego trwania i przetrwania trudów jakie napotkali.