Uczestnicy obozu Aktywnej Rehabilitacji w Czudcu 16-27.09.2023

Słoneczny wrześniowy Czudec

W dniach 16-27 września 2023 roku w malowniczym Czudcu odbył się Obóz Aktywnej Rehabilitacji, finansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach projektu „Kompleksowa aktywizacja społeczna osób poruszających się na wózku inwalidzkim VIII”.

W obozie wzięło udział dziewięcioro uczestników. Przyjechali …. niepewni tego co ich czeka. Szybko jednak przekonali się, że nie taki diabeł straszny. Integracja i wspólne zajęcia pozwoliły poznać się i dobrze bawić.

Pracowite dni obozu upłynęły we wspaniałej atmosferze i w pełnym słońca podkarpackim klimacie.

Uczestnicy w skupieniu wykonywali zadania postawione im m.in. na wymagającej technice jazdy, czy treningu ogólnousprawniającym. Byli ciekawi poznania kolejnych dyscyplin sportowych oraz gier zespołowych. Bez dwóch zdań boccia, rugby i piłka toczona okazały się zwycięskimi aktywnościami dla naszych uczestników. Szczególną atrakcją dla nich były zajęcia z boksu, prowadzone przez Pawła i Mariusza, prawdopodobnie zaowocują nowym narybkiem bokserskim. Cenne rady podczas zajęć samoobsługi pozwolą każdemu uczestnikowi doskonalić się w domu w drodze do samodzielności.

Uczestnicy podczas obozu poza możliwością wypróbowania swoich sił podczas różnego typu zajęć sportowych mieli okazję do zdobycia potrzebnej wiedzy o swojej niepełnosprawności podczas zajęć z edukacji prozdrowotnej, a także na treningu kompetencji społecznych.

Niepowtarzalnym doświadczeniem obozu było poznanie malowniczego Czudca i jego zabytków podczas gry terenowej. Niesamowite ile ciekawostek skrywa tak mała miejscowość.

Wspaniała atmosfera, piękna okolica i doborowe towarzystwo sprawiały, że nikomu nie chciało się wyjeżdżać, ale niestety wszystko co dobre szybko się kończy tak i nasz Obóz 27-go września dobiegł końca i wszyscy obozowicze pełni nowej energii wyjechali sprawdzić swoje siły na domowym terenie.

Projekt finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Logo Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych