WEarsztat Aktywnej Rehabilitacji w

Boks i technika jazdy u Zawiszy, 9-11.02.2024 r.

W Bydgoszczy, odbył się niezwykły warsztat dla osób poruszających się na wózkach. Trwał trzy dni pełne intensywnych treningów i inspirującej integracji.

Pierwszego dnia, uczestnicy spotkali się na placu sportowym, gdzie instruktorzy wprowadzili ich w podstawy techniki jazdy na wózkach. Początkowo niektórzy czuli się niepewnie, ale z upływem czasu zaczęli opanowywać manewry z pewnością siebie. Po południu przyszedł czas na pierwsze kroki w treningu boksu na wózkach. Duma malowała się na twarzach każdego, gdy po raz pierwszy spróbowali swoich sił w tym fascynującym sportem.

Drugi dzień był jeszcze bardziej ekscytujący. Uczestnicy poćwiczyli swoje umiejętności jazdy na wózku, przemieszczając się przez specjalnie przygotowany tor przeszkód. Z każdym kolejnym przejazdem stawali się coraz lepsi. Następnie przyszedł czas na intensywne treningi bokserskie. Czucie adrenaliny w żyłach, naładowało wszystkim endorfiny. Uczestnicy pochłonęli się w sztuce walki na wózkach, pod okiem doświadczonego trenera.

Trzeci dzień to podsumowanie wszystkich wysiłków. Uczestnicy poświęcili czas na doskonalenie technik, a następnie wzięli udział w mini-turnieju bokserskim, który rozgrzał publiczność. Ale nie zabrakło też chwil na refleksję i omówienie kwestii teoretycznych związanych z codziennym życiem osób poruszających się na wózkach.

Po zakończeniu warsztatu, uczestnicy opuścili Hotel Zawisza z nowymi umiejętnościami, ale przede wszystkim z nowymi przyjaźniami i poczuciem wspólnoty. Dla nich to nie były po prostu dni treningu – to było przeżycie, które na zawsze pozostanie w ich sercach.


Projekt finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Logo Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych