Warsztat Aktywnej Rehabilitacji w Wiśle 17-19-11-2023. Na zdjęciu uczestnicy warsztatu przed wejściem do Zamku Prezydenckiego w Wiśle. Pada śnieg.

Warsztat Aktywnej Rehabilitacji, Wisła

W dniach 17-19.11.2023 odbył się w regionie śląskim drugi Warsztat Aktywnej Rehabilitacji w ramach projektu „Kompleksowa aktywizacja społeczna osób poruszających się na wózku inwalidzkim VIII”. Zajęcia warsztatowe przeprowadzone zostały w Ośrodku Przygotowań Paraolimpijskich ,,START” w Wiśle.

W ramach warsztatu uczestniczki i uczestnicy mogli podszkolić się w technice jazdy na wózku, umiejętnościach samoobsługowych i związanych z komunikacją społeczną. Odbył się również trening ogólnousprawniający oraz zawody w Boccia. Wszyscy uczestnicy i kadra warsztatu mieli też okazję zwiedzić Zamek Prezydencki w Wiśle w towarzystwie profesjonalnego przewodnika. W dniu zwiedzania doświadczyliśmy pierwszego w tym roku prawdziwie zimowego dnia z obfitymi opadami śniegu.

Wszystkie przeprowadzone zajęcia i spotkania miały na celu zwiększenie ogólnej sprawności i samodzielności wszystkich uczestników.

Uczestnikom gratulujemy odwagi i postępów w dążeniu do samodzielności a kadrze serdecznie dziękujemy za profesjonalne przewodnictwo i towarzyszenie w tym procesie.

Projekt finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych