Warsztat Aktywnej Rehabilitacji w Chrustach, 28-30-07-2023 r.

Warsztat AR, Polanika 28-30.07.2023

W ramach projektu „Kompleksowa Aktywizacja Społeczna osób poruszających się na wózku inwalidzkim VIII” finansowanego ze środków PFRON został zorganizowany Warsztat Aktywnej Rehabilitacji dla 5 uczestników z województwa świętokrzyskiego.

Podczas trwania warsztatu uczestnicy mieli okazję poznali specyfikę techniki poruszania się na wózku inwalidzkim, wykonali bezpieczny upadek oraz dowiedzieli się jak komunikować prośbę o pomoc. W ramach prowadzonych zajęć uczestnicy korzystali z treningów ogólnokondycyjnych, które poprawiły ich sprawność i mobilność. Ze względu na piękną pogodę większość zajęć odbywała się na swieżym powietrzu. Wieczorową porą uczestnicy mieli okazję zapoznać się z informacjami na tematy sportu OzN, aspektów prawnych czy możliwości dofinansowań.

Jedną z atrakcji na naszym wyjeździe była technika jazdy po stromym terenie zakończona zwiedzaniem Oceanarium. Dla większości uczestników była to pierwsza styczność z tak różnorodnymi rybami i innymi wodnymi okazami.

Dzięki uprzejmości ośrodka jedną z naszych kolacji było ognisko, na którym wszyscy do późnego wieczora wymieniali się swoimi doświadczeniami życiowymi. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że takie momenty najbardziej scalają i integrują grupę.

Po krótkim lecz intensywnym weekendzie uczestnicy bezpiecznie wrócili do swoich miejsc zamieszkania.


Projekt finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Logo Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych