Uczestnicy Warsztatu Aktywizacji Zawodowej we Wrpcławiu 12-20.10.2023 r.

Warsztaty Aktywizacji Zawodowej regionu łódzkiego, Wrocław 2023

W terminie 12-20.10.2023 r. odbyły się Warsztaty Aktywizacji Zawodowej regionu łódzkiego we Wrocławiu, zrealizowane w ramach projektu „Kompleksowa aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnością szansą na podjęcie i utrzymanie zatrudnienia II” dla 10 uczestników projektu. Podczas warsztatów uczestnicy mieli możliwość poznać się i spędzić fantastyczny czas we Wrocławiu. Oprócz zajęć z doradcą zawodowym, uczestnicy brali także udział w rozgrywkach w boccie, seansie filmowym, grach zespołowych, karaoke czy kalamburach.

Dzięki zajęciom z doradcą zawodowym uczestnicy poznali swoje mocne strony i obszary, nad którymi należy popracować. Omówione zostały zagadnienia związane z zatrudnianiem osób z niepełnosprawnościami i praw im przysługujących. Uczestnicy nauczyli się przygotowywać dokumenty aplikacyjne i jak prawidłowo zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej. Przeprowadzone zajęcia sprzyjały podniesieniu samooceny i wiary we własne możliwości oraz motywowały do osiągania zamierzonych celów zawodowych.

Staraliśmy się korzystać z uroków jesieni i wykorzystaliśmy czas na spacery po wrocławskim Starym Mieście. Wybraliśmy się także na wycieczkę komunikacją miejską obejrzeć multimedialny pokaz fontann. Uczestnicy brali również udział w grze terenowej, podczas której podążali wrocławskim szlakiem krasnali. Nie zapomnieliśmy także o naszych obywatelskich obowiązkach i całą grupą udaliśmy się na wybory.

Warsztaty minęły bardzo szybko. Wszyscy wrócili do domu bogatsi o nowe znajomości, doświadczenia i zmotywowani do podjęcia pozytywnych zmian w życiu. Dziękujemy kadrze i uczestnikom za wspólnie spędzony czas i życzymy sukcesów w przyszłości!