zdj. 1 Uczestnicy warsztaty dla dzieci i młodzieży w hotelu Zawisza w Bydgoszczy. Na zdjęciu we wnętrzu grupa uśmiechniętych uczestniczek oraz kadry warsztatu. W tle roll-upy FAR i Roll-up projektu.

W kobietach siła

W zeszły weekend, tzn. od 3 do 5 listopada przeprowadziliśmy Warsztaty Aktywnej Rehabilitacji dla dzieci i młodzieży oraz Szkolenie Rodziców w bydgoskim Hotelu Zawisza. Wyjazd był zorganizowany dla dziewczynek, a nasze zajęcia obejmowały tematy relaksu, dbania o siebie i innych kobiecych spraw.

Spędziłyśmy z uczestniczkami sporo czasu na grach planszowych, które wywoływały lawinę śmiechu i radości. Wolontariuszki pomogły w oczyszczaniu twarzy i nałożeniu kolorowych maseczek, po czym każdy miał możliwość pomalowania specjalnie do tego przeznaczonymi farbkami.

Odbyły się także zajęcia z tworzenia biżuterii – dziewczynki wykonały z koralików i żyłek bransoletki przyjaźni. Nie obyło się też bez treningu: wybrałyśmy się na spacer na terenie hotelu, a także dzieci z podmienionymi mamami dzielnie wykonywały kolejne ćwiczenia, mające na celu usprawnić nasze podopieczne. Nie obyło się również bez obejrzenia bajki przed snem.
Podsumowując: nasze dzieci spędziły weekend na relaksie i dobrej zabawie- już pierwszego dnia wymyślony został „zdalny berek”. O co w nim chodzi? Patrzymy na naszego potencjalnego berka, wskazujemy na niego palcem i krzyczymy… BEREK! Od dziś nie trzeba dotknąć kogoś, by zacząć dobrą zabawę.

Mamy naszych dziewczynek z kolei rozmawiały o przyszłości swoich dzieci, dzielnie wysłuchały wzruszające opowieści życiowe naszej wózkowej kadry a także brały udział w treningu relaksacji, który według opinii wcale nie był taki relaksujący J. Skupiony był głównie na rozluźnianiu punków spustowych na ciele oraz zawierał elementy akupresury. Mamy poznały również wszystkie możliwe firmy wózków, rozmawiały o dostępności oraz odpowiednim doborze wózka. Poznały elementy wózka oraz miały możliwość rozebrania, wyczyszczenia i złożenia jednego z wózków.

Na koniec rozdaliśmy dyplomy oraz małe upominki dla dzieci, rodziców i kadry.


Projekt finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Logo Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych