Flaga oraz godło Polski

Udział Instruktorów FAR w 62 doroczne Spotkanie Naukowe ISCoS 2023 w Edynburgu

Udział Instruktorów FAR w Spotkaniu Naukowym ISCoSd  – zadanie finansowane z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO, Priorytet 5 Wsparcie doraźne – Edycja 2023, z Funduszu Wspierania Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Wartość otrzymanej dotacji 8 000,00 zł, co stanowi 100% wartości zadania.

logo Komitetu do spraw Pożytku Publicznego, logo Narodowego Instytutu Wolności, logo Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich
O projekcie

Konferencje ISCoS dedykowane są specjalistom zajmującym się urazami rdzenia kręgowego, którzy są zainteresowani i zajmują się profilaktyką, badaniami, leczeniem i/lub rehabilitacją osób z uszkodzeniami rdzenia kręgowego.

W ostatnich latach coroczne spotkanie stało się bardziej interdyscyplinarne i gromadzi zróżnicowane grupy, w tym fizjoterapeutów, neurologów, neurochirurgów, traumatologów, ortopedów, urologów, pielęgniarki, pracowników socjalnych, terapeutów zajęciowych, psychologów i terapeutów sportowych.

Jednym z poruszanych tematów będzie prelekcja dr A. Divanoglou dotycząca Programu Aktywnej Rehabilitacji w Polsce oraz badaniu efektywności obozów realizowanych przez FAR. Od kilku lat we współpracy z dr. Divanoglou oraz prof. T.Tasiemskim z AWF w Poznaniu gromadzimy dane, które będą stanowić naukowy dowód na pozytywny wpływ obozów AR na osoby po URK