Flaga oraz godło Polski

Wolontariat w FAR jest też dla CIEBIE

Zadanie „Wolontariat w FAR jest też dla CIEBIE” finansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, w ramach Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018-2030 – Edycja 2023, z Funduszu Wspierania Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Dofinansowanie: 354 600,00 zł

Wartość zadania: 354 600,00 zł

Okres realizacji: 01.09.2023 – 31.08.2026

Sponsorzy projektu
logo Komitet do Spraw Pożytku Publicznego, logo Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego , logo Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018-2030

Aktualności projektu


24 maja 2024

Drugie mazowieckie szkolenie dla wolontariuszy

W sobotę 18.05.2024 r. mieliśmy okazję przeprowadzić już drugie szkolenie dla wolontariuszy z woj. mazowieckiego w ramach projektu „Wolontariat w FAR jest też dla Ciebie". Szkolenie obejmowało szeroki zakres tematyczny, min: wózek inwalidzki– narzędzie

Czytaj więcej
26 kwietnia 2024

Wizyta w Barcelonie

W dniach 10-13 kwietnia nasza delegacja, składająca się z dwóch instruktorów, udała się do Barcelony w ramach wizyty studyjnej w projekcie „Wolontariat W FAR jest tez dla CIEBIE”. Korzystając z gościnności The Institut Guttmann Foundation, mieliśmy okazję zapoznać się z ich działalnością, która wspiera osoby po uszkodzeniu rdzenia kręgowego oraz urazach czaszkowo-mózgowych.

Czytaj więcej
7 lutego 2024

„Wolontariat w FAR jest też dla CIEBIE” – realizacja projektu w 2023 r.

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji „FAR” od września 2023 roku, realizuje projekt „Wolontariat W FAR jest też dla CIEBIE” finansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, w ramach Korpusu Solidarności.

Czytaj więcej
30 grudnia 2023

Wizyta studyjna w Norwegii

W przededniu Świąt Bożego Narodzenia trzech przedstawicieli FAR udało się do Oslo, stolicy Norwegii, w ramach wizyty studyjnej w projekcie „Wolontariat W FAR jest też dla CIEBIE”. Naszym celem było zaznajomienie się z metodami pracy i zaangażowania wolontariuszy przez Fundację Sunnaasstiftelsen.

Czytaj więcej
4 grudnia 2023

Ogłaszamy konkurs na mini granty!

Jeżeli masz pomysł, który Twoim zdaniem byłby super inicjatywą wspierającą osoby z niepełnosprawnością a brakuje Ci środków, zgłoś się do Nas! Wyślij swoje zgłoszenie na adres: dawid.feder@far.org.pl  Jeżeli masz dodatkowe pytania napisz lub zadzwoń do naszego koordynatora.

Czytaj więcej
20 listopada 2023

Wizyta studyjna w Szwecji w ramach projektu „Wolontariat w FAR jest też dla CIEBIE”

W dniach 13-18 listopada nasz przedstawiciel przebywał w Szwecji, gdzie w ramach wizyty studyjnej odwiedził między innymi: Uniwersytecki Szpital w Linkoping, Rehab Station Stockholm i Spinalis, oraz odbywający się w Bosom Hotel w Lidingo obóz Aktywnej Rehabilitacji organizowany ...

Czytaj więcej
24 października 2023

Wolontariat w FAR jest też dla Ciebie!

Z przyjemnością informujemy o naszym nowym projekcie, który  został pozytywnie oceniony i otrzymał dofinasowanie w  ramach Konkursu „Wsparcie Organizacji Wolontariatu w NGO - WOW w NGO!”. To inicjatywa realizowana w ramach Rządowego Programu Korpus Solidarności.

Czytaj więcej