Pierwszy wózek

Aktualności projektu


24 maja 2024

Drugie mazowieckie szkolenie dla wolontariuszy

W sobotę 18.05.2024 r. mieliśmy okazję przeprowadzić już drugie szkolenie dla wolontariuszy z woj. mazowieckiego w ramach projektu „Wolontariat w FAR jest też dla Ciebie". Szkolenie obejmowało szeroki zakres tematyczny, min: wózek inwalidzki– narzędzie

Czytaj więcej
22 maja 2024

TARGI RZESZOWSKICH ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

25 MAJA 2024 r. WOJEWÓDZKI DOM KULTURY, UL. OKRZEI 7, RZESZÓW

Czytaj więcej
21 maja 2024

Efektywność programu Aktywnej Rehabilitacji dla osób po urazie rdzenia kręgowego 

Grant PFRON nr BEA/000067/BF/D. Zespół badawczy w składzie prof dr. hab Tomasz Tasiemski, dr Piotr Urbański  oraz mgr inż. David Feder  zrealizowali projekt badawczy...

Czytaj więcej
14 maja 2024

SKUTECZNA INTEGRACJA, SZANSĄ DLA CIEBIE

Jesteś osobą bierną zawodowo bądź zatrudnioną? Posiadasz aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym bądź umiarkowanym ze sprzężeniem? Chcesz podnieść swoje kwalifikacje albo podjąć zatrudnienie?

Czytaj więcej
14 maja 2024

Stwórz performance i wyraź siebie!

Zostań częścią polskiej edycji globalnego projektu Performing Justice i pokaż, jak chcesz być postrzegana/y, jako osoba z niepełnosprawnością lub osoba neuroatypowa. Zapraszamy osoby mające 16-25 lat mieszkające na terenie całej Polski z różnymi niepełnosprawnościami i neuroatypowe, które chcą wziąć udział w wyjątkowym przedsięwzięciu.

Czytaj więcej
26 kwietnia 2024

Wizyta w Barcelonie

W dniach 10-13 kwietnia nasza delegacja, składająca się z dwóch instruktorów, udała się do Barcelony w ramach wizyty studyjnej w projekcie „Wolontariat W FAR jest tez dla CIEBIE”. Korzystając z gościnności The Institut Guttmann Foundation, mieliśmy okazję zapoznać się z ich działalnością, która wspiera osoby po uszkodzeniu rdzenia kręgowego oraz urazach czaszkowo-mózgowych.

Czytaj więcej
29 marca 2024

Wesołego Alleluja!

Niech nadchodzące Święta Wielkiej Nocy przyniosą nadzieję, której moc zwycięża przeciwności. Wiarę, której nic nie jest w stanie zachwiać oraz radość, która rozświetli każdy dzień.

Czytaj więcej
20 marca 2024

Szkolenia dla kadry FAR w Warszawie

W terminie 15-17.03.2024 w Warszawie odbyło się ostatnie ze spotkań w tematyce „Szkolenia z zakresu stosowania ICF w zarządzaniu procesem rehabilitacji oraz aktywizacji i włączenia społecznego osób z niepełnosprawnościami”. Szkolenie było okazją podsumowania całości pracy w projekcie „Szkolenia z zakresu nowoczesnych instrumentów wsparcia osób z niepełnosprawnościami w ramach programów aktywizacji społecznej i zawodowej z zastosowaniem […]

Czytaj więcej
27 lutego 2024

Warsztat Aktywnego Poszukiwania Pracy w Lublinie

W dniu 23.02.2024 r. w Hotelu Focus w Lublinie odbył się WARSZTAT AKTYWNEGO POSZUKIWANIA PRACY zorganizowany dla 10 Uczestników projektu „Kompleksowa aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnością szansą na podjęcie i utrzymanie zatrudnienia II”.

Czytaj więcej
22 lutego 2024

Szkolenia dla kadry FAR Spała

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji w terminie 16-18.02.2024 w Spale rozpoczęła realizacje drugiego cyklu szkoleń dla osób zrekrutowanych do projektu „Szkolenia z zakresu nowoczesnych instrumentów wsparcia osób z niepełnosprawnościami w ramach programów aktywizacji społecznej i zawodowej z zastosowaniem ICF w połączeniu z wsparciem superwizyjnym”.  Kolejna seria spotkań została zaplanowana dla uczestników w temacie: „Szkolenia z zakresu stosowania […]

Czytaj więcej
20 lutego 2024

Warsztat Aktywnego Poszukiwania Pracy online

13 lutego 2024 r. zorganizowano w regionie wielkopolskim Fundacji Aktywnej Rehabilitacji „FAR” Warsztaty Aktywnego Poszukiwania Pracy. Zajęcia odbywały się w formie online. Uczestnicy warsztatów mieli możliwość przeanalizować z doradcą zawodowym swoją sytuację zawodową, poszerzyć dotychczasową wiedzę dotyczącą przebiegu rozmowy o pracę...

Czytaj więcej
15 lutego 2024

Boks i technika jazdy u Zawiszy, 9-11.02.2024 r.

W Bydgoszczy, odbył się niezwykły warsztat dla osób poruszających się na wózkach. Trwał trzy dni pełne intensywnych treningów i inspirującej integracji. Pierwszego dnia, uczestnicy spotkali się na placu sportowym, gdzie instruktorzy wprowadzili ich w podstawy techniki jazdy na wózkach.

Czytaj więcej
8 lutego 2024

Przekaż 1,5% podatku na FAR

Przekazane przez Ciebie 1,5% podatku dochodowego na rzecz Fundacji Aktywnej Rehabilitacji "FAR" wesprze realizowany od 1988 roku program aktywizacji społeczno-zawodowej osób z trwałymi urazami rdzenia kręgowego, poruszających się na wózku inwalidzkim.

Czytaj więcej
7 lutego 2024

„Wolontariat w FAR jest też dla CIEBIE” – realizacja projektu w 2023 r.

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji „FAR” od września 2023 roku, realizuje projekt „Wolontariat W FAR jest też dla CIEBIE” finansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, w ramach Korpusu Solidarności.

Czytaj więcej
7 lutego 2024

WAPP, Warszawa 26.01.2024

W ramach projektu „Kompleksowa aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnością szansą na podjęcie i utrzymanie zatrudnienia II” w dniu 26.01.2024 odbył się Warsztat Aktywnego Poszukiwania Pracy w Domu Otwartym przy ul. Radzymińskiej 123 w Warszawie. Uczestniczyła w nich grupa 4 osób.

Czytaj więcej
5 lutego 2024

Warsztat we Wrocławiu 26-28.01.2024

W dniu 26 stycznia we Wrocławiu odbył się Warsztat dla dzieci i rodziców. Wszyscy uczestnicy pierwszy raz mieli możliwość uczestniczyć w takiej formie wyjazdowej.

Czytaj więcej
25 stycznia 2024

Zimowy Warsztat „Pod Kasztanami”

W dniach 19-21.01.2024 r. odbył się Warsztat Aktywnej Rehabilitacji regionu lubelskiego w pięknym miejscu „Hotel pod kasztanami ” w Lublinie, organizowany w ramach projektu „Kompleksowa aktywizacja społeczna osób poruszających się na wózku inwalidzkim VIII”.

Czytaj więcej
16 stycznia 2024

Styczniowy warsztat AR w Gdańsku

W pierwszym dniu ferii – 12 stycznia 2024 roku, 5 uczestników projektu „Kompleksowa aktywizacja społeczna dzieci w wieku 4-16 lat poruszających się na wózku inwalidzkim VIII”,  wraz z naszą wspaniałą kadrą, wybrało się na warsztat do Gdańska.

Czytaj więcej
30 grudnia 2023

Wizyta studyjna w Norwegii

W przededniu Świąt Bożego Narodzenia trzech przedstawicieli FAR udało się do Oslo, stolicy Norwegii, w ramach wizyty studyjnej w projekcie „Wolontariat W FAR jest też dla CIEBIE”. Naszym celem było zaznajomienie się z metodami pracy i zaangażowania wolontariuszy przez Fundację Sunnaasstiftelsen.

Czytaj więcej
29 grudnia 2023

Szkolenia I stopnia w Spale

W terminie 18-20.12.2023 w Spale zebrała się grupa kadry FAR która uczestniczyła w spotkaniu z serii „Szkolenia z zakresu nowoczesnych metod aktywizacji osób z niepełnosprawnościami z uwzględnieniem biologicznych, zdrowotnych, psychologicznych, społecznych, funkcjonalnych i środowiskowych aspektów niepełnosprawności”.  Szkolenie było ostatnim z I serii spotkań dla osób zrekrutowanych do projektu. Ze względu na doświadczenia osób uczestniczących zajęcia […]

Czytaj więcej
22 grudnia 2023

Świąteczne Życzenia

Spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia pełnych ciepła, życzliwości i radości  oraz wszelkiej pomyślności w realizacji marzeń w nadchodzącym Nowym 2024 Roku...

Czytaj więcej
12 grudnia 2023

Aktywny Warsztat w Zgierzu

W ramach projektu „Kompleksowa aktywizacja społeczna osób poruszających się na wózku inwalidzkim VIII” finansowanego ze środków PFRON w dniach 1-3.12.2023 został zorganizowany Warsztat Aktywnej Rehabilitacji w ośrodku Stacja Nowa Gdynia w Zgierzu.

Czytaj więcej
5 grudnia 2023

Zimowy Warsztat AR Polanika 1-3.12.2023

W ramach projektu „Kompleksowa Aktywizacja Społeczna osób poruszających się na wózku inwalidzkim VIII” został zorganizowany Warsztat Aktywnej Rehabilitacji dla 5 uczestników z województwa świętokrzyskiego.

Czytaj więcej
5 grudnia 2023

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Drodzy, Najwspanialsi Wolontariusze Fundacji Aktywnej Rehabilitacji FAR! Składamy serdeczne podziękowania za Wasze zaangażowanie, poświęcenie i bezinteresowną pomoc, które od 35 lat towarzyszą FAR w działaniach na rzecz osób niepełnosprawnych oraz ich rodzin.

Czytaj więcej
4 grudnia 2023

Zaproszenie na szkolenie

SZKOLENIE Z ZAKRESU INSTRUMENTÓW SYSTEMU OCENY FUNKCJONALNEJ W REHABILITACJI Z ZASTOSOWANIEM ICF DLA KADRY OŚRODKÓW REHABILITACYJNYCH

Czytaj więcej
4 grudnia 2023

Ogłaszamy konkurs na mini granty!

Jeżeli masz pomysł, który Twoim zdaniem byłby super inicjatywą wspierającą osoby z niepełnosprawnością a brakuje Ci środków, zgłoś się do Nas! Wyślij swoje zgłoszenie na adres: dawid.feder@far.org.pl  Jeżeli masz dodatkowe pytania napisz lub zadzwoń do naszego koordynatora.

Czytaj więcej
27 listopada 2023

Warsztat Aktywnej Rehabilitacji, Wisła

W dniach 17-19.11.2023 odbył się w regionie śląskim drugi Warsztat Aktywnej Rehabilitacji. Zajęcia warsztatowe przeprowadzone zostały w Ośrodku Przygotowań Paraolimpijskich ,,START” w Wiśle.

Czytaj więcej
24 listopada 2023

Warsztaty Aktywnego Poszukiwania Pracy po Łódzku

W dn. 17 listopada b.r. w Biurze Regionalnym FAR w Łodzi zorganizowane zostały Warsztaty Aktywnego Poszukiwania Pracy.

Czytaj więcej
24 listopada 2023

Żagański weekend z lubuskim FARem

W dniach 17-19.11.2022 uczestnicy z projektu „Kompleksowa aktywizacja społeczna  osób poruszających się na wózku inwalidzkim VIII” wraz z kadrą zawitało do kompleksu sportowego Arena w Żaganiu. Skupiliśmy się na różnorodnych treningach sportowych – żeby poprawić kondycję na zbliżającą się zimę.

Czytaj więcej
24 listopada 2023

Obóz Lubelski FAR w Chrustach

W zachmurzony czwartek 3.11.2023 rozpoczęliśmy pod Kielcami w pięknym ośrodku „Polanika” Obóz Aktywnej Rehabilitacji. Przywitały nas pływające po stawie kaczki, żółw i piękne konie biegające po trawie.

Czytaj więcej
22 listopada 2023

Wyjatkowy listopadowy Kobiecy Obóz AR w Spale

W dniach 04.11-15.11.2023 r. w uroczo położonym Centralnym Ośrodku Sportu w Spale odbył się Obóz Aktywnej Rehabilitacji, skierowany do kobiet po urazie rdzenia kręgowego.

Czytaj więcej
20 listopada 2023

Wizyta studyjna w Szwecji w ramach projektu „Wolontariat w FAR jest też dla CIEBIE”

W dniach 13-18 listopada nasz przedstawiciel przebywał w Szwecji, gdzie w ramach wizyty studyjnej odwiedził między innymi: Uniwersytecki Szpital w Linkoping, Rehab Station Stockholm i Spinalis, oraz odbywający się w Bosom Hotel w Lidingo obóz Aktywnej Rehabilitacji organizowany ...

Czytaj więcej
20 listopada 2023

Listopadowy Czudec

W dniach 3-14.11.2023 w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Czudcu, odbył się fantastyczny obóz Aktywnej Rehabilitacji, finansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach projektu „Kompleksowa aktywizacja społeczna osób poruszających się na wózku inwalidzkim VIII”. 

Czytaj więcej
9 listopada 2023

W kobietach siła

W zeszły weekend, tzn. od 3 do 5 listopada przeprowadziliśmy Warsztaty Aktywnej Rehabilitacji dla dzieci i młodzieży oraz Szkolenie Rodziców w bydgoskim Hotelu Zawisza.

Czytaj więcej
9 listopada 2023

Spotkanie Naukowe ISCoS 2023

W dniach 8-11 października odbyło się 62 doroczne Spotkanie Naukowe International Spinal Cord Society (ISCoS 2023), w którym dzięki wsparciu finansowemu ze strony Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, udział wzięli instruktorzy FAR. Było to dla nas bardzo ważne wydarzenie, ponieważ po raz pierwszy, nasi przedstawicieli uczestniczyli w tak znaczącym dla środowiska os. […]

Czytaj więcej
6 listopada 2023

WAZ w Czudcu 19-27.10.2023

W ramach projektu „Kompleksowa aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnością szansą na podjęcie i utrzymanie zatrudnienia II” odbył się WAZ w miejscowości Czudec, w dniach 19-27.10.2023 r. Bazą Warsztatu dla 10 uczestników (7 poruszających się na wózkach inwalidzkich i 3 osób chodzących) oraz 8-osobowej kadry (w tym 3 wolontariuszy) był ośrodek w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w […]

Czytaj więcej
3 listopada 2023

Śląski Bieg Aktywnej Rehabilitacji RUNforFAR

28 października odbył się pierwszy Śląski Bieg Aktywnej Rehabilitacji RUNforFAR dofinansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.  Z całego serca dziękujemy Wam za obecność, za uśmiech, pogodę ducha, pozytywne nastawienie i gotowość do tego by pobiec w każdych warunkach. Impreza ta miała na celu integrację poprzez aktywność – […]

Czytaj więcej
27 października 2023

WAZ w Supraślu

Przyjęło się, że data „piątek 13” jest dniem pechowym, lecz nie w tym przypadku. Dla nas, uczestników, ten dzień był szczęśliwy i przełomowy w aspekcie aktywizacji, jak i postawienia pierwszego kroku ku rozwojowi! Każdy dzień mieliśmy zaplanowany co do minuty. Zajęcia z doradcą zawodowym, który przekazał nam potrzebną wiedzę do udoskonalenia swojego CV oraz przygotował nas do rozmowy kwalifikacyjnej, sprawiły, że poczuliśmy się pewniej i zyskaliśmy wiarę we własne możliwości.

Czytaj więcej
27 października 2023

Finał PGE Nowy Poziom PLE już w sobotę w Łomży!

uż 28 października najlepsi młodzi gracze z całej Polski przyjadą do Łomży, gdzie będą rywalizowali w ramach finałów 4. sezonu rozgrywek PGE Nowy Poziom PLE. Oprócz zmagań 44 zawodników o pulę nagród 20 tysięcy złotych, na miejscu dla odwiedzających przygotowano wiele atrakcji: panele edukacyjne, nowoczesną strefę gamingową, spotkania z influencerami oraz konkursy i turnieje z nagrodami.

Czytaj więcej
24 października 2023

Wolontariat w FAR jest też dla Ciebie!

Z przyjemnością informujemy o naszym nowym projekcie, który  został pozytywnie oceniony i otrzymał dofinasowanie w  ramach Konkursu „Wsparcie Organizacji Wolontariatu w NGO - WOW w NGO!”. To inicjatywa realizowana w ramach Rządowego Programu Korpus Solidarności.

Czytaj więcej
23 października 2023

„U stóp szklanych gór”

W dniach 03-11.10.2023 r., w ramach projektu „Kompleksowa aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnością szansą na podjęcie i utrzymanie zatrudnienia II” odbył się Warsztat Aktywizacji Zawodowej w Zakopanem z województwa lubelskiego. Grupę Warsztatu stanowiły Panie Amazonki. Była to wspaniała grupa cudownych kobiet. Pprogram Warsztatu dopasowany był pod indywidualne potrzeby oraz dostosowany do predyspozycji i preferencji zawodowych Uczestniczek.

Czytaj więcej
23 października 2023

Warsztaty Aktywizacji Zawodowej regionu łódzkiego, Wrocław 2023

W terminie 12-20.10.2023 r. odbyły się Warsztaty Aktywizacji Zawodowej regionu łódzkiego we Wrocławiu, zrealizowane w ramach projektu „Kompleksowa aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnością szansą na podjęcie i utrzymanie zatrudnienia II” dla 10 uczestników projektu. Podczas warsztatów uczestnicy mieli możliwość poznać się i spędzić fantastyczny czas we Wrocławiu. Oprócz zajęć z doradcą zawodowym, uczestnicy brali także […]

Czytaj więcej
13 października 2023

Żagański obóz z lubuskim FARem

W dniach 25.09 – 06.10.2023 uczestnicy projektu „Kompleksowa aktywizacja społeczna  osób poruszających się na wózku inwalidzkim VIII” wraz z kadrą zawitali do Areny Żagań. Pierwszego dnia obozu skupiliśmy się na przeprowadzeniu testów oraz na poznaniu siebie nawzajem. Porozmawialiśmy o swoich oczekiwaniach, ale także obawach, które są nieodłącznym elementem związanym z charakterystyką i intensywnością obozów w […]

Czytaj więcej
12 października 2023

Szkolenia I stopnia w Warszawie

Z uwagi na duże zainteresowanie działań FAR na polu pracy z dorosłymi osobami z niepełnosprawnościami Fundacja Aktywnej Rehabilitacji przeprowadziła w Warszawie w terminie 4-6.10.2023 kolejne spotkanie w tej tematyce. „Szkolenia z zakresu nowoczesnych metod aktywizacji osób z niepełnosprawnościami z uwzględnieniem biologicznych, zdrowotnych, psychologicznych, społecznych, funkcjonalnych i środowiskowych aspektów niepełnosprawności” obejmowało działania na rzecz osób dorosłych […]

Czytaj więcej
12 października 2023

Obóz Młodzieżowy w Wilkasach… NAJLEPIEJ!

Przed każdym obozem towarzyszy nam podekscytowanie, radość z nadchodzących dni, czasem odrobina stresu. Myślimy, dumamy, jak ułożyć program, aby był czas na treningi i ciężką pracę, a także na zabawę i małe szaleństwa . Dni na obozie płyną inaczej. Od rana do nocy Uczestnicy oraz Kadra dają z siebie wszystko, aby wykorzystać ten czas w jak najlepszy sposób.

Czytaj więcej
11 października 2023

VIII Drużynowy Turniej Boccia

W dniu 10.10.2023 odbyła się Spartakiada Łódzka – VIII Drużynowy Turniej Boccia organizowana przez Fundację Aktywnej Rehabilitacji „FAR” region łódzki w ramach zadania „Organizacja imprez sportowych” finansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki...

Czytaj więcej
11 października 2023

Męskie Granie w Wilkasach 24.09-05.10.2023

Już 5 listopada w Spale rozpocznie się długo wyczekiwany obóz kobiecy. Tymczasem, dokładnie miesiąc wcześniej tj. 5 października w Wilkasach zakończył się Obóz Aktywnej Rehabilitacji… niespodziewanie męski . 24 września do ośrodka nad jeziorem Niegocin zawitało dziewięciu reprezentantów województwa Warmińsko-Mazurskiego i jeden dzielny reprezentant Pomorza. Skład prawie jak cała drużyna piłkarska, no może bez bramkarza […]

Czytaj więcej
3 października 2023

Obóz Aktywnej Rehabilitacji  w Wałczu

W dniach 17.09-28.09 2023 w ramach projektu KAS VIII odbył się obóz AR regionów kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego w malowniczym miejscu: Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu. W tym czasie nasi uczestnicy pod okiem wspaniałej kadry poznawali nowe sposoby dotyczące samoobsługi, doskonalili swoje umiejętności w poruszaniu się na wózku aktywnym i pokonywaniu różnych przeszkód architektonicznych: krawężniki, podjazdy, […]

Czytaj więcej
3 października 2023

Obóz AR, Spała 18-29.09.2023

W dniu 18.09.2023 rozpoczął się obóz aktywnej rehabilitacji w ramach projektu „Kompleksowa aktywizacja społeczna osób poruszających się na wózku inwalidzkim VIII”. Po zakwaterowaniu wszystkich uczestników w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale, każdy miał okazję na zapoznanie się i opowiedzenie o sobie. Dzięki sprzyjającej nam pogodzie, niemalże do ostatnich dni naszego obozu, […]

Czytaj więcej
2 października 2023

Słoneczny wrześniowy Czudec

W dniach 16-27 września 2023 roku w malowniczym Czudcu odbył się Obóz Aktywnej Rehabilitacji, finansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach projektu „Kompleksowa aktywizacja społeczna osób poruszających się na wózku inwalidzkim VIII”. W obozie wzięło udział dziewięcioro uczestników. Przyjechali …. niepewni tego co ich czeka. Szybko jednak przekonali się, że nie taki diabeł […]

Czytaj więcej
30 września 2023

Warsztat AR dla dzieci w Krakowie

W dniach 22-24 września 2023 roku odbył się w Krakowie w Ośrodku Sportu i Rekreacji „Kolna” Warsztat Aktywnej Rehabilitacji dla dzieci w ramach projektu „Kompleksowa aktywizacja społeczna dzieci w wieku 4-16 lat poruszających się na wózku inwalidzkim VIII”. W warsztacie uczestniczyło 5 dzieci wraz rodzicami. Warsztat obejmował program dedykowany zarówno dla dzieci jak i szkolenie […]

Czytaj więcej
30 września 2023

Energia i aktywność: lubuskie nad Bałtykiem

Wrześniowy Warsztat Aktywizacji Zawodowej WAZ organizowany przez region lubuski w dniach 09-17.09.2023 r. stał się cudownym wspomnieniem zarówno dla uczestników jak i dla kadry. Mała miejscowość nad Bałtykiem, PUSTKOWO, była dla naszej zintegrowanej grupy idealnym miejscem do wspólnej pracy, zabawy, rozmów, przemyśleń, relaksu, odkrywania dotychczas nieznanych przestrzeni… Idealnie kompetentna kadra doskonale wpasowała się w klimat […]

Czytaj więcej
25 września 2023

STARTujemy z aktywnością! Wisła 10-21.09.2023

Zakończyliśmy organizowany przez region śląski, kolejny obóz aktywnej rehabilitacji realizowany w ramach projektu „Kompleksowa aktywizacja społeczna osób poruszających się na wózku inwalidzkim VIII”. Były to dla nas wszystkich bardzo intensywne dni, w trakcie których zrealizowano treningi w zakresu techniki jazdy na wózku, samoobsługi, pływania, dyscyplin sportowych oraz kompetencji społecznych.

Czytaj więcej
25 września 2023

Spotkanie Naukowe ISCoS w Edynburgu

W dniach 8-11 października w Edynburgu odbędzie się 62 doroczne Spotkanie Naukowe International Spinal Cord Society (ISCoS 2023), w którym udział wezmą nasi instruktorzy, dzięki otrzymaniu dotacji z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO, Priorytet 5 Wsparcie doraźne – Edycja 2023, z […]

Czytaj więcej
25 września 2023

Obóz AR w Kołobrzegu

W dniach 10-21.09.2023 roku w ramach projektu „Kompleksowa Aktywizacja Społeczna osób poruszających się na wózku inwalidzkim VIII” został zorganizowany Obóz Aktywnej Rehabilitacji, miejscem realizacji był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu. W trakcie trwania obozu 20 uczestników z województw dolnośląskiego oraz zachodniopomorskiego doskonaliło swoje umiejętności w technice poruszania się na wózku inwalidzkim, rozwijało swoją […]

Czytaj więcej
20 września 2023

Szkolenia I stopnia w Zielonej Górze

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji przeprowadziła w Zielonej Górze w terminie 13-15.09.2023 „Szkolenia z zakresu nowoczesnych metod aktywizacji osób z niepełnosprawnościami z uwzględnieniem biologicznych, zdrowotnych, psychologicznych, społecznych, funkcjonalnych i środowiskowych aspektów niepełnosprawności” kierowane było do grupy osób od wielu lat pracujących w FAR które twarzą zespoły projektowe. Głównym tematem pracy była współpraca w zespole, z udziałem specjalistów […]

Czytaj więcej
14 września 2023

Medal Prezydenta Miasta Lublin dla FAR

W dniu dzisiejszym 11 września 2023 r., decyzją Społecznej Rady ds. Osób z Niepełnosprawnością przy Prezydencie Miasta Lublin,  Fundacja Aktywnej Rehabilitacji – Region Lubelski otrzymała medal w kategorii instytucji/organizacji zaangażowanej na rzecz aktywizacji społecznej i zawodowej oraz integracji osób z niepełnosprawnością.

Czytaj więcej
10 września 2023

X Mazowiecka Spartakiada

W dniu 03.09.2023 r. odbyła się X Mazowiecka Spartakiada Dzieci i Młodzieży. Spotkaliśmy się po raz dziesiąty na sportowej imprezie po to aby dzieci i młodzież mogła spróbować swoich sił w takich dyscyplinach jak: sprint, rzut do celu, tor przeszkód, łucznictwo, boccia oraz – dodatkowo w tym roku – slalom… Podczas rejestracji zawodników, każdy z […]

Czytaj więcej
29 sierpnia 2023

Nie straszne nam upały

W dniach 14-25 sierpnia 2023 roku w ośrodku sportowo-rekreacyjnym „Solpark” w Kleszczowie odbył się Obóz Aktywnej Rehabilitacji, finansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach projektu „Kompleksowa aktywizacja społeczna osób poruszających się na wózku inwalidzkim VIII”. Obóz zorganizowany został dla 10 uczestników z regionu mazowieckiego. Pierwszy dzień przywitał nas słoneczną pogodą. Ten dzień poświęcony […]

Czytaj więcej
20 sierpnia 2023

Obóz Aktywnej Rehabilitacji w Zgierzu

W dniach 31.07-11.08.2023 w ramach projektu „Kompleksowa Aktywizacja Społeczna osób poruszających się na wózku inwalidzkim VIII” został zorganizowany Obóz Aktywnej Rehabilitacji, miejscem realizacji był kompleks sportowo-wypoczynkowy Stacja Nowa Gdynia w Zgierzu/k Łodzi. W trakcie trwania obozu 10 uczestników szlifowało swoje umiejętności w poruszaniu się na wózku inwalidzkim, pracowało nad poprawą swojej sprawności fizycznej na treningach […]

Czytaj więcej
10 sierpnia 2023

Drugi Warsztat Aktywnego Poszukiwania Pracy już za nami

3 sierpnia  2023 r. w Regionalnym biurze FAR w Krakowie odbył się Warsztat Aktywnego Poszukiwania Pracy dla pięciorga Uczestników projektu „Kompleksowa aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnością szansą na podjęcie i utrzymanie zatrudnienia II”.  Celem warsztatu było nabycie umiejętności z zakresu aktywnego poszukiwania pracy. Uczestnicy podczas zajęć z doradcą zawodowym mieli okazję ćwiczyć autoprezentację, w tym […]

Czytaj więcej
10 sierpnia 2023

Lipcowy obozu Aktywnej Rehabilitacji dla dzieci w Żaganiu

Za nami wspaniały czas obozu Aktywnej Rehabilitacji, który odbył się Żaganiu, w ośrodku ARENA, w terminie 9-17 lipca 2023 roku. Dzieci miały przyjemność uczestniczyć w zajęciach, które zadbały o poprawę techniki jazdy oraz nauczenie odpowiedniego poruszania się w terenie. Instruktorzy zademonstrowali, w jaki sposób radzić sobie podczas niespodziewanego upadku oraz jak prosić o pomoc przechodniów. […]

Czytaj więcej
7 sierpnia 2023

Obóz AR w Czudcu 24.07 – 01.08.2023 r.

W dniach 24.07-01.08.2023 r. w Czudcu odbył się obóz młodzieżowy FAR regionu lubelskiego, podczas którego piętnaścioro uczestników każdego dnia brało udział w zajęciach techniki jazdy, doskonaląc umiejętności jazdy na wózku inwalidzkim, treningach ogólnokondycyjnych, na których kształtowali zdolności motoryczne oraz treningach samoobsługi i warsztatach edukacyjnych. Grali także w gry zespołowe takie jak np. najbardziej lubiana piłka […]

Czytaj więcej
6 sierpnia 2023

Warsztat AR, Polanika 28-30.07.2023

W ramach projektu „Kompleksowa Aktywizacja Społeczna osób poruszających się na wózku inwalidzkim VIII” finansowanego ze środków PFRON został zorganizowany Warsztat Aktywnej Rehabilitacji dla 5 uczestników z województwa świętokrzyskiego. Podczas trwania warsztatu uczestnicy mieli okazję poznali specyfikę techniki poruszania się na wózku inwalidzkim, wykonali bezpieczny upadek oraz dowiedzieli się jak komunikować prośbę o pomoc. W ramach […]

Czytaj więcej
5 sierpnia 2023

Obóz dla dzieci 22-30.07.2023 WISŁA

Tegoroczny obóz był nie lada gratką, gdyż zabraliśmy dzieci gdzie dla większości był to pierwszy wyjazd bez rodziców na tak długi czas. Dzieci z tą myślą poradziły sobie doskonale, a chyba większe boje w swojej głowie toczyli rodzice gdzie zapewne przerzucali się różnymi myślami, ale do rzeczy. Obóz podyktowany był pod motyw HAWAJSKI więc było […]

Czytaj więcej
5 sierpnia 2023

FAR w słonecznym Wrocławiu

Obóz Aktywnej Rehabilitacji we Wrocławiu 19-30.07.2023 r. był wyjątkowym wydarzeniem, które miało na celu stworzenie przyjaznej i aktywnej przestrzeni dla uczestników z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Oferując różnorodne zajęcia i atrakcje, obóz miał na celu promowanie wzajemnego zrozumienia, współpracy oraz rozwijanie umiejętności społecznych i emocjonalnych. Podczas obozu uczestnicy mieli okazję brać udział w licznych zajęciach z […]

Czytaj więcej
2 sierpnia 2023

Z FARusiowymi pozdrowieniami!

W poniedziałek 17 Lipca zakończyliśmy Obóz Dziecięcy Aktywnej Rehabilitacji. Pod sztandarem zdrowej rywalizacji i chęci nauczenia się nowych rzeczy, został przeprowadzony obóz dziecięcy w Wiśle. Naszych dzieciaków nie zniechęcały wymagające zajęcia, jak i te mniej wymagające, z każdych z nich wyciągaliśmy naukę, radość oraz wiarę w siebie :D. Poza wylewaniem potu na treningach ogólnousprawniających, technice […]

Czytaj więcej
2 sierpnia 2023

Warsztat AR W Spale

 W dniach 28-30 lipca odbył się inspirujący warsztat aktywnej rehabilitacji, który zapewnił uczestnikom wiele możliwości rozwoju. Podczas tego wydarzenia, osoby miały okazję doskonalić swoje umiejętności w zakresie techniki przesiadania oraz jazdy. Dodatkowo, uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z różnorodnymi ciekawymi ćwiczeniami ogólnorozwojowymi. Niezwykle atrakcyjnym elementem warsztatu były również pogadanki prowadzone przez Pielęgniarkę z zakresu urologi, […]

Czytaj więcej
20 lipca 2023

Obóz AR w Sosnówce 06-16.07.2023

W sobotę tj. 8 lipca.2023 rozpoczęliśmy kolejny już obóz Aktywnej Rehabilitacji dla dzieci w hotelu Lake Hill.Jak zawsze, pełni sił i gotowi do działania, braliśmy udział w różnych treningach, na których dużo się uczyliśmy oraz świetnie bawiliśmy. Była technika jazdy, którą prowadziła Asia z Krystianem. Na zajęciach uczyliśmy się jak ważna jest prawidłowa postawa na […]

Czytaj więcej
6 lipca 2023

Spartakiada dla dzieci i młodzieży w Spale

W dniach 26-28 czerwca 2023 r. odbyła się OGÓLNOPOLSKA SPARTAKIADA FAR DLA DZIECI I MŁODZIEŻY w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Spale. Była to  największa w Polsce impreza integracyjno-sportowa dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową, poruszających się na wózkach, która zgromadziła ponad 350 osób, w tym 150 osób z niepełnosprawnością.

Czytaj więcej
3 lipca 2023

Obóz dla młodzieży w Stacji Nowa Gdynia

W dniach 14-23.06.2023 r. w ramach projektu: „Kompleksowa aktywizacja społeczna dzieci w wieku 4-16 lat poruszających się na wózku inwalidzkim VIII” odbył się Obóz Aktywnej Rehabilitacji dla młodzieży w Stacji Nowa Gdynia w Zgierzu z ramienia regionu mazowieckiego. Głównymi celami obozu było pozyskanie wiedzy oraz doświadczenia przez uczestników o nowe umiejętności takie jak: szkolenie się […]

Czytaj więcej
26 czerwca 2023

Szkolenia I stopnia w Spale

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji przeprowadziła w Spale w terminie 18-20.06.2023  „Szkolenia z zakresu nowoczesnych metod aktywizacji osób z niepełnosprawnościami z uwzględnieniem biologicznych, zdrowotnych, psychologicznych, społecznych, funkcjonalnych i środowiskowych aspektów niepełnosprawności”, które obejmowało działania...

Czytaj więcej
22 czerwca 2023

Czerwcowy Warsztat AR w Czudcu

W dniach 16-18.06.2023 w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym odbył się Warsztat AR dla 5 uczestników w ramach projektu „Kompleksowa aktywizacja społeczna osób poruszających się na wózku inwalidzkim VIII”. Podczas trwania Warsztatu uczestnicy poznali tajniki prawidłowej techniki jazdy na wózku oraz zwiększali swoje umiejętności z zakresu samoobsługi. Nie obyło się też bez nauki i doskonalenia pokonywania barier […]

Czytaj więcej
21 czerwca 2023

Dziecięcy Obóz w Kołobrzegu, 07-16.06.2023

Początek sezonu obozowego dla dzieci i młodzieży Fundacja Aktywnej Rehabilitacji otworzyła z przytupem. Województwo pomorskie, zorganizowało mocny obóz dziecięcy nad pięknym Bałtykiem. Kadra obozowa już pierwszego dnia przeszła cykl szkoleń, by cały nasz obóz mógł zostać przeprowadzony pod sztandarem profesjonalizmu i bezpieczeństwa. Pogoda była przepiękna, co pozwoliło w każdym calu szlifować umiejętności z techniki jazdy […]

Czytaj więcej
15 czerwca 2023

Szkolenia I stopnia w Sobieszewie

W terminie 5-7.06.2023 Fundacja Aktywnej Rehabilitacji przeprowadziła spotkanie szkoleniowe dla kadry pracującej w ramach działań z dziećmi. „Szkolenia z zakresu nowoczesnych metod aktywizacji osób z niepełnosprawnościami z uwzględnieniem biologicznych, zdrowotnych, psychologicznych, społecznych, funkcjonalnych i środowiskowych aspektów niepełnosprawności” obejmowało problematykę komunikacji z grupą osób z różnymi niepełnosprawnościami, współpracy oraz motywacji dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością, a […]

Czytaj więcej
9 czerwca 2023

Majowo-czerwcowy Obóz w Wiśle

W dniach 25.05-05.06.2023 r. w ramach projektu „Kompleksowa aktywizacja społeczna osób poruszających się na wózku inwalidzkim VIII” w malowniczo położonym Ośrodku Przygotowań Paraolimpijskich START w Wiśle odbył się Obóz Aktywnej Rehabilitacji. Wszyscy uczestnicy – mimo początkowych obaw i strachu przed nowym – już po pierwszych dniach zaczęli się oswajać z codziennym wysiłkiem, którego nie mieli […]

Czytaj więcej
9 czerwca 2023

FAR na kongresie ESCIF w Salonikach

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji „FAR” w dniach 31 maja – 3 czerwca 2023 roku, uczestniczyła w kongresie ESCIF (European Spinal Cord Injury Federation) w Salonikach. Uczestnictwo w kongresie jak również przystąpienie do European Spinal Cord Injury Federation, możliwe było dzięki otrzymaniu dotacji z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, w ramach Rządowego Programu Rozwoju […]

Czytaj więcej
9 czerwca 2023

Spotkanie szkoleniowo edukacyjne

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym spotkaniu szkoleniowo-edukacyjnym dla pacjentów z pęcherzem neurogennym wraz z opiekunami: „Ja rosnę i dojrzewam, a mój pęcherz wciąż nie działa”. Wydarzenie organizowane przez Colopalst wspólnie z Oddziałem Urologicznym Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie i odbędzie się w sobotę 16 września 2023 r. w budynku Uniwersytetu Ekonomicznego przy ul. Rakowickiej 27 w Krakowie. Podczas spotkania, każdemu uczestnikowi może towarzyszyć tylko jeden opiekun dorosły. Warunkiem […]

Czytaj więcej
30 maja 2023

Otrzymaliśmy finansowanie uczestnictwa w konferencji ESCIF

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji „FAR” otrzymała dotację w wysokości 8 862,50 zł z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO, Priorytet 5 Wsparcie doraźne – Edycja 2023, z Funduszu Wspierania Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, dzięki czemu będziemy mieli możliwość uczestniczyć w kongresie ESCIF (European Spinal […]

Czytaj więcej
24 kwietnia 2023

Złota Odznaka Honorowa dla FAR

Mamy zaszczyt poinformować, że 21.04.2023 r. Fundacja Aktywnej Rehabilitacji FAR, za swoją pracę, została uhonorowana dwoma wspaniałymi odznaczeniami. Otrzymaliśmy Złotą Odznakę Honorową za zasługi dla Województwa Śląskiego – najwyższe odznaczenie przyznawane przez Urząd Marszałkowski, które w imieniu pana Marszałka wręczyła nam pani Maria Materla radna Sejmiku Województwa Śląskiego. Otrzymaliśmy również Laur Kompetencji – dowód uznania […]

Czytaj więcej
5 kwietnia 2023

Gościliśmy naszych przyjaciół z Grupy Aktywnej Rehabilitacji z Ukrainy

W dniach 13-14 lutego 2023 gościliśmy naszych przyjaciół z Grupy Aktywnej Rehabilitacji z Ukrainy, w tym prezesa Zarządu Witalija Pcholkina oraz członkinię Zarządu Ulyanę Pcholkinę. Od pierwszych dni zbrojnej agresji rosyjskiej na terytorium Ukrainy wspólnie angażujemy się w działania zmierzające z jednej strony do czynnej pomocy osobom przebywającym aktualnie na terytorium Polski, ale także wsparciu […]

Czytaj więcej
14 marca 2023

Warsztat w Mrzeżynie

W terminie 28.02-02.03.2023 r. w Mrzeżynie realizowany był Warsztat Aktywnej Rehabilitacji w ramach projektu „Kompleksowa aktywizacja społeczna osób poruszających się na wózku inwalidzkim VII” . Grupę uczestników Warsztatu stanowiło 5 osób. Wszyscy brali udział w listopadowym Obozie AR. Warsztat był okazją do doskonalenia i szlifowania wybranych umiejętności. W programie uwzględniono zgłoszone potrzeby od samych uczestników. […]

Czytaj więcej
6 marca 2023

Szkolenie ICF, 03-05.03.2023

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji „FAR” serdecznie dziękuje za udział w szkoleniu z zakresu Międzynarodowej Klasyfikacji Funkcjonowania, Niepełnosprawności i Zdrowia (ICF). Szkolenie  dla pedagogów, nauczycieli wspomagających, terapeutów oraz psychologów odbyło się w terminie 03-05.03.2023 r. w formie zdalnej na platformie Zoom. Celem szkolenia było wyposażenie grupy uczestników w wiedzę i kompetencje pozwalające na samodzielne praktyczne zastosowanie ICF, […]

Czytaj więcej
28 lutego 2023

ICF, Warszawa 24-26.02.2023

W Warszawie, w dniach 24-26.02.2023, Fundacja Aktywnej Rehabilitacji przeprowadziła szkolenie w ramach projektu „Szkolenia z zakresu stosowania ICF w zarządzaniu procesem rehabilitacji oraz aktywizacji i włączenia społecznego osób z niepełnosprawnościami”. Uczestnikami szkolenia były osoby z całej Polski od Kujaw i Pomorza po Śląsk. Dziękujemy uczestnikom za zaangażowanie, kadrze za profesjonalizm, zaś goszczącemu nas ośrodkowi Caritas […]

Czytaj więcej
21 lutego 2023

WAZ oczami Uczestniczki

Osoby uczestniczące w Warsztacie Aktywizacji Zawodowej, realizowanym w ramach projektu „Kompleksowa aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnością szansą na podjęcie i utrzymanie zatrudnienia II”, finansowanym ze środków PFRON, spędziły bardzo aktywny i pełen wyzwań tydzień w szczecińskim hotelu Bosak w terminie 04-12.02.2023 r. Najważniejszymi punktami programu była wizyta u dostępnego pracodawcy w Decathlon, trwające ponad dwa […]

Czytaj więcej
20 czerwca 2022

Lubelski WAZ nr 2 w Zakopanem 07-14.06.2022

Uczestnicy biorący udział w WAZ to osoby chodzące o zbliżonej sytuacji zawodowej. Z dużym zaangażowaniem korzystali z zajęć prowadzonych przez doradcę zawodowego Krzysztofa Błażowskiego. Zadawali pytania, pracowali w grupach, a następnie prezentowali efekty poszczególnych ćwiczeń na forum całej grupy. Równie chętnie korzystali z zajęć na basenie (aqua fitness w ośrodku Biały Potok oraz Aqua Zakopane). […]

Czytaj więcej
1 marca 2022

WSPARCIE DLA UCHODŹCÓW Z UKRAINY / ПІДТРИМКА БІЖЕНЦІВ З УКРАЇНИ

Drodzy koledzy i koleżanki z UKRAINYW trudnym dla Was czasie chcemy zapewnić o naszej chęci pomocy. Jako FAR POLSKA dysponujemy siecią biur w całym kraju deklarujących wsparcie osobom niepełnosprawnym ruchowo z Ukrainy. Pomożemy w znalezieniu bezpiecznego noclegu, transportu, zaopatrzenia niezbędnego do funkcjonowania osobie niepełnosprawnej ruchowo.Jeżeli jesteś osobą niepełnosprawną ruchowo, znalazłeś się w POLSCE i szukasz […]

Czytaj więcej